• Zespół - Mały Ciechanów

• Powstał z inicjatywy trzech instytucji : Szkoły Podstawowej nr 5, Centrum Kultury i Sztuki oraz Spółdzielni Miszkaniowej "Zamek"..

W swoim repertuarze zespół posiada polskie tańce narodowe : Poloneza , Krakowiaka , Kujawiaka , Suitę Tańców Śląskich oraz układy taneczne Polek i Walczyka. Oprócz tańców zespół reprezentuje wiązankę piosenek ludowych oraz kolęd bożonarodzeniowych.

"Mały Ciechanów" ma na swoim koncie wiele występów w kraju i za granicą . Pierwsza podróż zagraniczna odbyła się w maju 2007 roku do Francji. Była to rewizyta u zaprzyjażnionego zespołu "La Tarantelle."Druga podróż miała miejsce na przełomie września i października 2007 r , a jej celelem była Macedonia. Zespół reprezentował tam Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcym "Oro bez granic ".

W Polsce "Mały Ciechanów" koncertował na wielu uroczystościach szkolnych i miejskich. Dzieci występowały także w Warszawie i Mławie.

Kierownikiem artystycznym i choreografem zespołu jest Rita Tarczyńska , kierownikiem muzycznym Jerzy Szpojankowski.