• 70-lecie Szkoły Podstawowej

• 70-lecie istnienia

• W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła obchodziła jubileusz siedemdziesięciolecia istnienia. W związku z tą uroczystością uczniowie wzięli udział w wielu projektach i przedsięwzięciach.

W grudniu 2015 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wł. Broniewskiego. Uczestnicy z miejskich szkół podstawowych prezentowali wybrany utwór naszego patrona. Niezależne jury oceniło wystąpienia w dwóch kategoriach:

Klasy I – III

• I miejsce – Wiktoria Smolińska
            • II miejsce – Vivianny Zaffagnini
            • III miejsce – Dominika Skura

Klasy IV – VI

• I miejsce – Barbara Kolak
            • II miejsce – Olga Kosewska
            • III miejsce – Julia Dołęgowska i  Stanisław Bronowski

Kolejne przedsięwzięcie kierowane było zarówno do uczniów naszej szkoły, jak też do absolwentów. Był to konkurs literacki „Ocalić od zapomnienia”. Uczestnicy w formie opowiadania, pamiętnika itp. wspominali zabawne chwile spędzone w ciechanowskiej „Piątce”. W kategorii uczeń nagrodę otrzymała Marta Podlasińska, natomiast w kategorii absolwent – Natalia Borkowska.

Konkurs „Dzieje naszej szkoły” odbył się w dwóch grupach: kl. III-IV oraz kl. V-VI. Uczniowie przygotowywali się do tego konkursu korzystając z przygotowanej przez p. Jolantę Bilińską prezentacji multimedialnej oraz bibliotecznego portfolio.

Klasy III – IV

• I miejsce - Kamil Lubczyński
            • II miejsce - Aleksander Tyjeński
            • III miejsce - Matylda Wodzyńska

Klasy V – VI

• I miejsce - Marta Podlasińska
            • II miejsce - Ewelina Szewczak
            • III miejsce - Olga Boniakowska

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny dla najmłodszych „Europa wierszem malowana”. Nagrodę główną otrzymała Amelia Kopiec.

W konkursie fotograficznym „Moja szkoła w obiektywie” tytuł laureatki uzyskała Oliwia Pigut.

W maju 2016 roku nasza szkoła przybrała odświętny wygląd. Na korytarzach pojawiły się okolicznościowe wystawy. Stare fotografie przybliżyły młodszym oglądającym dzieje szkoły, a starszym przywołały miłe wspomnienia. W jednej z sal, dzięki uprzejmości Muzeum Szlachty Mazowieckiej, zorganizowano wystawę archiwaliów i powojennych sprzętów szkolnych, które użytkowane były w starym budynku szkoły.

Wszystkie przedsięwzięcia wieńczyła gala jubileuszowa. Rozpoczęła się ona odsłonięciem tablicy pamiątkowej, umieszczonej na budynku powojennej szkoły, przy ulicy Wyzwolenia.

Następnie wszyscy uczniowie i pracownicy „Piątki” udali się do kościoła na okolicznościową mszę św. W szkole na uroczystości pojawili się wszyscy zaproszeni goście: przedstawiciele miejskich władz, kuratorium, zaprzyjaźnionych instytucji oraz miejskich placówek oświatowych. Na ręce pana dyrektora Wiesława Burby goście złożyli najserdeczniejsze życzenia. W imieniu emerytowanych nauczycieli wystąpiła p. Krystyna Kaczorowska, która zaprezentowała napisany przez p. J. Żuradzką okolicznościowy wiersz. Uczniowie zaprezentowali wesoły spektakl, który został nagrodzony gromkimi brawami. Program artystyczny uświetnił występ działającego przy Szkole Podstawowej nr 5 zespołu LZA „Mały Ciechanów”, który obchodził jubileusz 10-lecia istnienia.