• Biedronki

• 05.05.2021 18:09
        • 22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto - Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzieci z grupy „Biedronki”, także uczyły się , jak żyć ekologicznie.
        • Podczas piątkowych zajęć zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom - Ziemię . Jak pomóc naszej planecie , aby była czysta, zdrowa i piękna. W tym wyjątkowym dniu, towarzyszył nam kolor zielony, opaski z odznakami „przyjaciela ziemi” oraz zielone balony i dyplomy. Było wiele zabaw z ekologią w tle. Poznaliśmy znaczenie takich słów jak: ekologia, recykling, uczyliśmy się segregować śmieci. A na zakończenie złożyliśmy uroczyste przyrzeczenie "przyjaciela przyrody" i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. W ramach akcji "sprzątanie świata” wyszliśmy na teren szkoły , by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. W tym szczególnym dniu wszyscy powinniśmy, choć przez chwile pomyśleć o otaczającej nas przyrodzie i planecie, na której żyjem.