• Szkolne Koło Wolontariatu

• #Szkoła pamięta „W zaduszny dzień”

• 04.11.2022 15:54
            •  „…Proście wy Boga o takie mogiły,

Które łez nie chcą, ni skarg, ni żałości,

Lecz dają sercom moc czynu, zdrój siły

Na dzień przyszłości…”.

• Wolontariusze naszej szkoły pamiętają o wybitnych osobach związanych z naszym miastem. W listopadzie odwiedzili pomnik wybitnej polskiej poetki, nowelistki okresu pozytywizmu Marii Stanisławy Konopnickiej. To jedna z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polskiej, jej  najsłynniejsze utwory to „Nasza szkapa”, „Mendel Gdański”,  „Dym”, „O Krasnoludkach i sierotce Marysi”, „Na jagody”. Ciechanów był jej bardzo bliski. Często tu bywała, przyjeżdżając do swojego syna Jana i swoich wnuków. Ślady pobytu Marii Konopnickiej w naszych okolicach możemy obejrzeć w Muzeum Szlachty Mazowieckiej na wystawie pt.: „𝙈𝙖𝙧𝙞𝙖 𝙆𝙤𝙣𝙤𝙥𝙣𝙞𝙘𝙠𝙖 𝙣𝙖 𝙕𝙞𝙚𝙢𝙞 𝘾𝙞𝙚𝙘𝙝𝙖𝙣𝙤𝙬𝙨𝙠𝙞𝙚𝙟”. W parku jej imienia znajduje się pomnik autorki, pod którym Wolontariusze naszej szkoły złożyli kwiaty.