• Biedronki

• Dzień Strażaka

• 10.05.2022 23:07
        • Dzisiaj w przedszkolu grupa "Biedronki" z okazji obchodów Dnia Strażaka uczestniczyła w spotkaniu z funkcjonariuszem Ochotniczej Straży Pożarnej - Radosławem Trętowskim (tatą Natalki).
        • Zaproszony gość w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Strażak zapoznał przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomniał numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Dzieci z bliska mogły podziwiać wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przedszkolaki przymierzały hełm strażacki i trzymały wąż strażacki, by choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy. Wizyta Strażaka utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa, oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Radosławowi za spędzony wspólnie czas i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA.