• Biedronki

• Powiew helleńskiego wiatru

• 13.06.2023 10:04
        • W dniu 7 czerwca 2023 roku zwieńczeniem podsumowania akcji JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM był montaż słowno-muzyczny „Powiew helleńskiego wiatru” przygotowany dla klas szóstych i piątych.
        • Kreatorkami tego wydarzenia były znane i cenione artystki miasta Ciechanowa: p. Janina Janakakos – Szymańska, p. Ewa Jeziółkowska. Obie panie aktywnie wsparły nauczycieli naszej szkoły w obszarze edukacji kulturalnej uczniów.

Dzięki montażowi słowno-muzycznemu pt.: „Powiew helleńskiego wiatru”   przybliżono uczniom dorobek dziedzictwa kulturowego GRECJI; zasady rozumienia czytanych treści poetyckich;  wyrażania emocji za pomocą pióra a także czerpania inspiracji z otaczającego nas świata. Strofy wierszy napisanych przez p.  Janinę Janakakos – Szymańską  oraz energetyczny śpiew greckich piosenek w wykonaniu p.  Ewy Jeziółkowskiej spotkały się z zainteresowaniem zebranych. Duży entuzjazm wywołała propozycja,  aby wspólnie odtańczyć taniec narodowy Grecji czyli sirtaki.

Fotografie z projektu dostępne są na facebooku szkoły. Zapraszam do obejrzenia.