• O Nas w Mediach

• Konferencja poświęcona Marii Konopnickiej z okazji 180. urodzin poetki

KONFERENCJA NAUKOWA O MARII KONOPNICKIEJ.

PRZYZNANIE NAGRÓD UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Ciechanowskiej zorganizowało konferencję naukową podsumowującą obchody Roku Marii Konopnickiej. W ten sposób uczczono 180 rocznicę urodzin poetki, która była inspiratorką, kreatorką życia społecznego i obywatelskiego naszego miasta oraz okolic.

W szacownym gronie zaproszonych gości była również prawnuczka poetki – p. Joanna Modrzejewska, z którą przeprowadzono rozmowę na temat jej wspomnień o babci-poetce. Współorganizatorem wydarzenia było Muzeum Szlachty Mazowieckiej, zaś honorowy patronat objął Prezydent Miasta Ciechanów.

Podczas jednego z paneli spotkania zaplanowano wręczenie nagród laureatom konkursu o Marii Konopnickiej i jej twórczości, który odbył się w czerwcu br. Miło nam poinformować, że III miejsce w kategorii konkursu plastycznego polegającego na zilustrowaniu  ulubionego wiersza M. Konopnickiej zajęła Alicja Ćwiek z klasy 2b. Zaś wyróżnienie w konkursie na prezentację multimedialną o poetce i jej związkach z Ziemią Ciechanowską przyznano Konradowi Kurnikowskiemu z kl. 5b.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konferencja poświęcona Marii Konopnickiej z okazji 180. urodzin poetki

• liczba odwiedzin: 1949