• Oddziały 2019/2020

• Dary jesieni

• 15.10.2019 22:51
        • Tematem minionego tygodnia były dary jesieni. Dzieci rozwiązywały zagadki na ich temat i segregowały je na kategorie: owoce, warzywa, grzyby, owoce drzew leśnych. Na spacerze przyglądały się, jak wygląda przyroda jesienią, a także utrwalaliśmy wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po chodniku oraz przechodzenia przez pasy. Uczyły się rozpoznawać liście i łączyć je z odpowiednim owocem (liść kasztanowca i kasztan, liść dębu i żołądź, liść jarzębiny i jej owoc). Dowiedzieliśmy się, że grzyby dzielimy na jadalne i trujące oraz poznały nazwy niektórych okazów. Ćwiczyły rozróżnianie i nazywanie różnych owoców, wąchały je i smakowały. Doświadczały też innych smaków (słodki, kwaśny, gorzki) i zapachów (cebula, cytryna). Powtarzaliśmy zabawy i piosenki Baloniku nasz malutki, Karuzela, Siała Baba mak. Uczyliśmy się piosenki Zbieramy grzyby. Dzieci ćwiczyły właściwe oddychanie (dmuchanie mocniej i słabiej), przeliczanie elementów i porównywanie zbiorów: w którym z nich jest  mniej elementów niż w innym, w którym więcej, a w którym tyle samo.