• Archiwum

•

30 września z okazji Dnia Chłopca , Samorząd Szkolny zorganizował akcję „Dzień Chłopaka – Dzień Krawata”. Tego dnia zarówno chłopcy jak i dziewczęta założyli kolorowe krawaty. W klasach czekały na chłopców życzenia i upominki.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2019/2020

Dnia 1 października 2019r. w SP nr 5 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone intensywną tygodniową kampanią wyborczą, w której uczestniczyła rekordowa liczba kandydatów do pracy w SU. Oprócz standardowych plakatów wyborczych startujący postarali się o ulotki, prowadzili aktywną agitację w czasie przerw, a niektórzy stworzyli własne sztaby wyborcze, które prężnie reklamowały swoich kandydatów.
            W wyborach uprawnionych do głosowania było 446 uczniów klas IV-VIII. W głosowaniu wzięło udział 411 uczniów, co stanowi 92,15% ogółu uprawnionych. Oddano 31 głosów nieważnych.

W wyniku przeprowadzonych obliczeń Komisja Wyborcza ustaliła, że w skład zarządu Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020 wchodzą następujące osoby:

KAJZER Julia kl. VI b
            ŻAKIEWICZ Zuzanna kl. VIII b
            MARKOWICZ Zuzanna kl. VII a
            LEJMAN Julia kl. VIII a
            KICIŃSKA Amanda kl. VI e
            KOWALSKA Wiktoria kl. VI a
            MACIEJEWSKA Anna kl. VIII c
            WIŚNIEWSKA Klaudia kl. V f
            SZMYT Dawid kl. VI g
            BRACH Oliwia  kl. V e

W klasach I- III przeprowadzono odrębne wybory, w wyniku których do pracy w Samorządzie Uczniowskim wybrani zostali:

RUDKOWSKA Zofia kl. III d
            KOŁECKA Agata kl. II a
            BOŃKOWSKA Zofia kl. II a
            WILKOWSKA Dominika kl. III b
            WIŚNIEWSKA Agata kl. III a
            WOJCIECHOWSKA Weronika III d
            MYSIAKOWSKI Karol kl. III c
            GOŹDZIEWSKA Julia kl. II b

Wszystkim nowym członkom SU życzymy zapału do pracy oraz ciekawych pomysłów, które urozmaicą szarą szkolną rzeczywistość.

W bieżącym roku szkolnym opiekunami SU zostali:

Klasy I - III: p. Katarzyna Rypińska oraz p. Elżbieta Krzyżanowska
                Klasy IV - VIII:  p. Anna Katarzyna Otłowska oraz p. Dawid Infulecki

===================================================================================================

2017/2018

Dnia 28 września 2017 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do SU przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.
            Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

Przewodnicząca:                                 Alicja Kozera z klasy 7B
            Zastępca przewodniczącej:                Marta Podlasińska z klasy 7C