• Szkolne Koło Wolontariatu

• BEZPIECZNYCH WAKACJI

• Całej szkolnej społeczności a w szczególności naszym uczniom

życzymy dobrego zdrowia, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód. Życzymy, byśmy wszyscy mogli się 1 września spotkać  wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

• Niedługo wakacje, czas podróży!

• Uczniów naszej szkoły odwiedzili niezwykli goście, którzy opowiedzieli o swojej pasjonującej pracy. Pan kapitan Wojciech Wawrzyniak oraz Pani stewardessa Martyna Barańska na co dzień pracujący w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Dziękujemy za wiele cennych informacji i przemiłe spotkanie ✈️👍

• Szkoły dla Chmielnickiego

• W związku z trwającym konfliktem na terenie Ukrainy włączyliśmy się w akcję pomocową "Szkoły dla Chmielnickiego". Staramy się wesprzeć zbiórkę, dlatego wszyscy razem połączyliśmy siły i pracujemy!!! Zbieramy artykuły medyczne oraz żywność, które zostają regularnie przekazywane potrzebującym. Pomagamy także dzieciakom rozpoczynającym edukację w naszym kraju i w związku z tym zbieramy także artykuły szkolne. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom, rodzicom oraz całej społeczności szkolnej. To dzięki Wam możemy skutecznie pomagać potrzebującym.

DZIĘKUJEMY !!!

Będziemy na bieżąco informować o kolejnych zbiórkach. Zapraszamy do współpracy.

• Lubimy czytać

• Lubimy czytać naszym młodszym kolegom i koleżankom. Uczennice klasy 8d czytały piękną baśń H. CH. Andersena pt. "Królowa śniegu'' dzieciom z przedszkola oraz klasom 1-3. Mamy nadzieję, że przyczynimy się do rozwoju czytelnictwa w naszej szkole.

• Zachęcamy do obejrzenia najnowszego nagrania!

MY SIĘ W SZKOLE NIE NUDZIMY

SAŁATKI ZE SZKOLNYM WOLONTARIATEM

ROBIMY!!!

• Cała społeczność szkolna dba o środowisko!!!!!

• W naszej szkole po raz pierwszy rusza nowa akcja pt. „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki”.  Jak wiecie już od lat pomagamy bezdomnym zwierzakom zbierając karmę oraz różnego rodzaju koce, legowiska, smycze itp.  Teraz możemy pomóc zwierzętom zbierając zużyte tusze od drukarek. Na terenie naszej szkoły zostaną ustawione dwa specjalne pudełka, do których można wrzucić zużyty tusz. Wszystkie zebrane tusze zostaną sprzedane a pieniądze będą przeznaczone na karmę i lekarstwa dla bezdomnych  zwierząt. Większość z nas wyrzuca puste pojemniki po tuszach kilka razy w roku, tym samym przyczynia się do zanieczyszczania środowiska a my chcemy dbać o nasze środowisko i nie będziemy wyrzucać pustych pudełek do kosza! Zachęcamy więc do dbania o nasze środowisko oraz o bezbronne psy i koty mieszkające w schroniskach, zbierajmy tusze i POMAGAJMY zwierzakom w całej Polsce!

Wszyscy bądźmy  ekologiczni i tym samym pomóżmy bezdomnych zwierzętom... TO NIC NIE KOSZTUJE!!! Za każdy wrzucony toner do specjalnego pudełka otrzymacie niespodziankę, którą można odebrać w świetlicy szkolnej.

• Szkolne Koło Wolontariatu w Domu Dziecka

• W tym szczególnym mikołajkowym dniu, Szkolne Koło Wolontariatu nie zapomniało o dzieciakach z DOMU DZIECKA w Gołotczyźnie. Wszyscy wychowankowie otrzymali od nas upominki w postaci bonów do popularnej drogerii w Ciechanowie na zakupy świąteczne. Mamy nadzieję, że zrobiło im się miło na serduszkach i ten czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia będzie dla nich prawdziwie magiczny.

• Świąteczne warsztaty

• Świąteczne warsztaty w grupie „Biedronki” odbyły się 6.12.2021. Dyrekcja szkoły, Panie Przedszkolanki oraz przedstawicielki wolontariatu pomagały dzieciakom zrobić wspaniałe ozdoby choinkowe.

• Św. Mikołaj-historia prawdziwa

• W klasie 3b odbyły się warsztaty pt., "Św. Mikołaj-historia prawdziwa''. Dzieci poznały historię Mikołaja, biskupa Miry oraz wykonały piękne ozdoby choinkowe. Warsztaty poprowadziła Martyna Kruszyńska. Cała klasa wraz z wychowawcą p. Anną Raszkowską życzy wszystkim Wesołych Świąt. smiley

• Świąteczna Paka Dla Psiaka

• Nasza szkoła przyłączyła się do akcji ,,Świąteczna Paka Dla Psiaka". Dnia 22 grudnia przedstawiciele ze Szkolnego Koła Wolontariatu wybrali się do schroniska w Pawłowie w celu przekazania karmy i akcesoriów dla piesków. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wesprzeć bezdomne psy i umilić im świąteczny czas.

• Kiermasz dla Mii

• Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kolejny już charytatywny kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na operację dla Mii Majchrzak.  Dzięki hojności naszych uczniów oraz ich rodziców na operację dla Mii zebraliśmy łącznie 5049 zł, mnóstwo korków oraz wspomogliśmy "Górę grosza". Jesteście wspaniałymi Aniołami naszej szkolnej społeczności. Nasza szkoła będzie brała dalej udział akcjach dobroczynnych i charytatywnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom!!!!

• Nie zapomnieliśmy

• Nie zapomnieliśmy, że 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, a 14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora.  W związku z tym, włączyliśmy się do pięknej inicjatywy „Herbatka dla Seniora!”, której celem była zbiórka rożnego rodzaju herbat. Mamy nadzieję, że tym gestem umilimy jesienne i zimowe wieczory.

Z całego serca pozdrawiamy naszych kochanych seniorów:

Dyrekcja szkoły, Szkolne Koło Wolontariatu, wychowawczynie grupy „Biedronki” oraz dzieci.