• Archiwum

•

Sztandar szkoły towarzyszy nam na wszystkich uroczystościach od 7 listopada 1975 roku. Zaszczytne miano klasy sztandarowej otrzymuje ten zespół ósmoklasistów, który ukończył klasę siódmą z najlepszymi wynikami w nauce i bardzo dobrym zachowaniem.

Uczestnictwo w poczcie sztandarowym to najbardziej honorowa funkcja uczniowska w szkole. W roku szkolnym 2019/2020 funkcję klasy sztandarowej pełnią uczniowie klasy VIIIB. Zakończyli oni poprzedni rok z najlepszymi wynikami spośród klas siódmych.

Sztandar bierze udział w najważniejszych uroczystościach szkolnych m.in.:

• rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego,
            • państwowe uroczystości rocznicowe,
            • ceremonia ślubowania klas pierwszych,
            • ceremonia klas kończących szkołę,
            • ceremonia przekazania i zaprzysiężenia nowego pocztu sztandarowego.

W roku szkolnym 2017/2018 funkcję klasy sztandarowej pełnią uczniowie VII B.

Zakończyli oni poprzedni rok z najlepszymi wynikami wśród klas VI. Jak co roku będą reprezentować szkołę na różnych uroczystościach miejskich. 1 września na cmentarzu komunalnym odbyły się uroczystości poświęcone kolejnej rocznicy wybuch II wojny światowej, w których wzięliśmy udział. Pan Dyrektor i przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty przy grobach poległych żołnierzy. Poczet Sztandarowy towarzyszył społeczności szkolnej 4 września podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a pierwszoklasiści w jego obecności złożyli swoje ślubowanie. 11 listopada uczestniczyliśmy w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy sztandarowej wraz z Panem Dyrektorem złożyli kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, a Poczet Sztandarowy pełnił honorową wartę.

W roku szkolnym 2016/2017 miano klasy sztandarowej otrzymała młodzież z VI B.

Wyróżniający się uczniowie z dumą noszą ten symbol szkoły i godnie reprezentują naszą społeczność na różnych uroczystościach miejskich.

Przekazanie sztandaru -  24 czerwca 2016r.

Ur0czyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Świętowanie 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości na Placu Piłsudskiego -11.11.2016r.