• Programowanie dla uczniów klas IV-VI

• Coroczny, bezpłatny cykl zajęć z programowania, robotyki, druku 3D i wielu innych zagadnień technologicznych mający na celu rozwój logicznego myślenia, kreatywności, umiejętności technicznych oraz rozwiązywania problemów.

Nasze zajęcia są otwarte dla wszystkich dzieci, niezależnie od poziomu umiejętności. To doskonała okazja do nauki, zabawy i poznania nowych przyjaciół. Dołącz do nas i odkryj świat technologii!

Zajęcia prowadzone są nieprzerwanie od 2018 roku przez naszego nauczyciela, p. Piotra Deskę.
          • JIMU

• Roboty JIMU, które potrafią wyrażać emocje poprzez oczy oraz głośnik Bluetooth. Dzięki aplikacji można wykonywać różnego rodzaju misje w niej zawartych oraz poznać więcej możliwości programowania w języku Scratch. Jimu AstroBot umożliwia zbudowanie takich konstrukcji jak samochód, zwierzak, a także nieskończoną ilość własnych pomysłów.
          • Makey Makey

• Makey Makey to zestaw elementów umożliwiających zbudowanie różnych ciekawych urządzeń. Za pomocą małego kontrolera dotykowego, uczniowie mogą praktycznie wykorzystać swoje projekty z zajęć informatyki.
          • mBot

• mBot jest przeznaczony do prowadzenia interaktywnych i inteligentnych lekcji, które są angażujące, zabawne i odzwierciedlają rzeczywiste aplikacje z najnowocześniejszymi technologiami, w tym robotyką, sztuczną inteligencją, IoT i Data Science.
          • Minecraft Education

• Minecraft Education przygotowuje uczniów na przyszłość, rozwijając najważniejsze dziś umiejętności, tj. kreatywność, rozwiązywanie problemów i logiczne myślenie oraz zaspokajającą chęć zabawy;
          • Druk 3D

• Technologia druku 3D pomaga zrozumieć tajniki trójwymiarowej przestrzeni, wpływa pozytywnie na rozwój najmłodszych pobudzając ich wyobraźnię i postrzeganie rzeczywistości, co przekłada się na osiąganie lepszych wyników w nauce.
          • Abilix Krypton

• Robot do programowania Abilix z serii Krypton rozwija kreatywność, logiczne myślenie oraz uczy programowania w Scratch.
          • 2023-2024 - Rok Minecrafta

• W obecnym roku wyjątkowa nowość! Ruszyły zajęcia z programowania w Minecraft Education. To niezapomniane doświadczenie, które łączy naukę z zabawą. Dzieci będą miały okazję odkrywać świat technologii, tworzyć własne projekty i rozwijać umiejętności, które będą niezbędne w przyszłości.

Jest to niezwykła okazja do nauki podstaw programowania w interaktywny i zabawny sposób. Uczniowie będą mieli okazję tworzyć własne światy, interaktywne struktury oraz programowaź zachowania postaci.

Zajęcia te mają na celu rozwój umiejętności programowania, ale także logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i kreatywności.

• 2022-2023 - Druk 3D

• Pierwszy rok z wykorzystaniem drukarek 3D

Kolejny rok z rzędu nasza szkoła oferuje zajęcia z programowania, których celami są aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzanie kreatywności oraz promowanie współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych.

To cykl BEZPŁATNYCH zajęć z algorytmiki i programowania, na których uczniowie poznają podstawy tworzenia programów komputerowych oraz rozwiną swoje umiejętności. Udział w tych lekcjach umożliwi uczniom stworzenie swoich pierwszych gier oraz programów użytkowych. Dodatkowo, jest to pierwsza okazja dla uczniów, aby stworzyć i wydrukować projekt trójwymiarowy!

• 2021-2022 - Zestaw Makey Makey

• Pierwszy rok z zestawem Makey Makey

Nasze zajęcia z programowania, wykorzystujące język Scratch i zestaw Makey Makey, to niezapomniane doświadczenie dla naszych uczniów. To jest okazja do nauki, eksploracji i twórczości, która pozwoli uczniom na rozwijanie umiejętności niezbędnych w dzisiejszym cyfrowym świecie.

Dzieci będą miały okazję do nauki podstaw programowania w języku Scratch, tworząc interaktywne historie, gry i animacje. Zestaw Makey Makey pozwoli im na tworzenie własnych kontrolerów do gier, instrumentów muzycznych i innych wynalazków.

• 2020-2021 - Pierwszy rok z mBot

• Pierwszy rok z robotami mBot

Nasza szkoła, już kolejny rok z rzędu, ma przyjemność zaprosić młodzież na bezpłatne zajęcia z programowania. Celem tych zajęć jest aktywizowanie młodych ludzi zainteresowanych informatyką, stymulowanie ich kreatywności oraz promowanie pracy zespołowej w ramach kółek informatycznych.

Podczas tych zajęć uczniowie mają okazję zgłębić tajniki algorytmiki i programowania, co pozwala im na rozwijanie swoich umiejętności. Uczestnictwo w tych zajęciach daje uczniom możliwość stworzenia swoich pierwszych gier komputerowych i programów użytkowych. Dodatkowo, uczniowie mają szansę na programowanie interaktywnych robotów Jimu lub mBot. To niepowtarzalna okazja do nauki i zabawy!

• 2019-2020 - Pierwszy rok z Jimu

• Pierwszy rok z robotami Jimu

W naszej szkole co tydzień odbywają się zajęcia rozwijające z programowania dla uczniów klas V. Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela informatyki, pana Piotra Deski, uczą się programowania poprzez zabawę. Na lekcjach powstają zdalnie sterowane roboty poruszające się na gąsienicach, samochody czy zwierzaki, których ruchy są programowane przez piątoklasistów. Każdy z uczestników ma do dyspozycji iPada, na którym uczy się programowania w języku Scratch. Roboty potrafią omijać przeszkody, podnosić przedmioty, a także poruszać się wyznaczoną trasą. Co więcej, uczniowie mogą je zaprogramować w taki sposób, aby wyrażały emocje wykorzystując elementy z diodami LED, sensory oraz głośnik Bluetooth. Tego typu lekcje są bardzo atrakcyjne dla uczniów, oprócz świetnej zabawy rozwijają ich kreatywność i umiejętności komputerowe. Ponadto, uczniowie mają okazję stworzyć swoje pierwsze aplikacje na system Android pracując w środowisku AppInventor.