• Biedronki

• Dzień Kubusia Puchatka

• 07.02.2021 13:56
          • „– Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.

– Dziś – odpowiedział Prosiaczek.

Na to Puchatek: – To mój ulubiony dzień”

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora „Misia o bardzo małym rozumku” stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Tego dnia przedszkolaki spędziły dzień z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Na dzieci czekało wiele niespodzianek. Uczestniczyły w zajęciach pt. "Kubuś Puchatek - historia prawdziwej przyjaźni". Dzieci zapoznały się z historią powstania Kubusia Puchatka, obejrzały bajkę "Kubuś Puchatek - prawdziwy przyjaciel". Poznały znaczenie słowa przyjaciel. Ponadto układając puzzle przedszkolaki dowiedziały się jakich przyjaciół ma miś w czerwonym kubraczku. Dzieci dopasowywały emblematy do bajkowych postaci a także uczestniczyły w zabawach ruchowych przy piosence Kubusia Puchatka - "Kilku kumpli weź". Maluszki wykonały postać Misia oraz miały okazję skosztować przysmaku, który misie lubią najbardziej, czyli miodu. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał "Medal Kubusiowego Przyjaciela" oraz wykonał pamiątkowe zdjęcie.

• Malowanie na folii

• 07.02.2021 13:58
          • Malowanie na folii to zupełnie inna forma działań plastycznych oraz sensorycznych. Malując na folii dzieci stymulują zmysł dotyku oraz wzroku. Jest to także doskonałe ćwiczenie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz kreatywności. Zabawa pozwala w pełni rozwijać potencjał twórczy małego artysty.

• Czas zabaw i balów

• 07.02.2021 13:59
          • Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci z grupy "Biedronki" 29 stycznia podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!
            <<FILM>>

• Poczta i praca listonosza

• 07.02.2021 14:00
          • 15 grudnia dzieci z grupy przedszkolnej „Biedronki” zapoznały się z instytucją poczty oraz pracą listonosza. Maluchy poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu, dowiedziały się, jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Otrzymały informację, że na poczcie można nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także pobrać pieniądze, zapłacić rachunki oraz założyć konto. Poznały wygląd i atrybuty listonosza, wiedzą jak wygląda skrzynka pocztowa oraz logo poczty. Zapoznały się z drogą listu, paczki i innych przesyłek, oglądały różne przekazy pocztowe, karty okolicznościowe. Przedszkolaki również liczyły, segregowały i układały znaczki pocztowe według jednej cechy jak i podanego rytmu. „Biedroneczki” wykonały kartki świąteczne z podpowiedzią dla Mikołaja jaki prezent chciałyby dostać pod choinkę, które własnoręcznie stemplowały. Na zakończenie wsiadły do sanek i wesoło zatańczyły.
            << FILM>>