• Biedronki

• 07.02.2021 14:00
          • 7 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Zanim jednak przyszedł, dzieci wysłuchały opowieści o tradycji Mikołajek jak i o samym Mikołaju. Cierpliwie czekając na jego przybycie „Biedronki” wspólnie bawiły się poprzez wykonywanie zadań, konkurencji sportowych i pracy technicznej, powierzonych przez samego św. Mikołaja - w liście, który zostawił w naszej sali przedszkolnej. Kiedy nieoczekiwanie na korytarzu rozległ się dźwięk dzwonków Przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Św. Mikołaj został gorąco przywitany kolędą „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i zaproszony do odwiedzenia naszego przedszkola za rok. Miło spędzony czas uświetniły prezenty, zabawy, a także słodki poczęstunek. Tego dnia odbył się również konkurs piosenki świątecznej, wręczenie dyplomów oraz nagród. Na koniec spotkania wykonaliśmy mini sesje świąteczną, jak również nagraliśmy filmiki z udziałem naszych wspaniałych i utalentowanych „Biedronek”.
            NAGRANIE 1
            NAGRANIE 2
            NAGRANIE 3

• DZIEŃ GÓRNIKA

• 07.02.2021 14:01
          • Święto Górnika -,,Barbórka'' obchodzona na cześć św. Barbary patronki górników. Ten ważny dla każdego górnika dzień, uroczyście świętowaliśmy w naszej grupie przedszkolnej  „Biedronki” 4 XII 2020r. Wybraliśmy się na wirtualną wycieczkę po kopalni , dzięki której dzieci miały możliwość przejścia „śladami pracy górnika”, wielką frajdę sprawił im zjazd windą pod ziemię i przejazd podziemną kolejką. Odwiedził nas także górnik (dzięki użyciu nowoczesnych technologii), który opisał swój strój roboczy i galowy, opowiedział o ciężkiej i niebezpiecznej pracy pod ziemią , jej znaczeniu w naszym codziennym życiu oraz przedstawił historię powstania węgla.
            Przedszkolaki wykonały samodzielnie eksperyment, najwięcej entuzjazmu wzbudziło oglądanie bryłek węgla przez dzieci, a pobrudzone nim rączki i noski wywołały wiele śmiechu. Na zakończenie zajęć zatańczyliśmy do wesołej piosenki pt.: „Hej w kopalni..” i wykonaliśmy czako - czapkę górniczą. Mamy nadzieję, że nasze dzieci zrozumiały jak ważna i trudna jest praca górnika w kopalni.

• 07.02.2021 14:01
          • „Miś jest mały i puchaty
            Miś jest fajny i kudłaty
            Miś jest gruby jak ta kula
            Misia zawsze się przytula.”

Duże , małe, kolorowe, puchate i mięciutkie - 25 listopada w naszej grupie swoje święto obchodziły wszystkie misie. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w "Misiowej Krainie". Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie bawiły się przy piosenkach m.in. "Jadą, jadą misie", "Misiowa Pobudka". Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, quizy, misiową gimnastykę. Wspólnie bawiliśmy się kostką emocji, tworzyłyśmy zbiory misiów według kryterium koloru i wielkości, posługiwaliśmy się pojęciami "na", "pod", "obok", "za" oraz zastosowaliśmy elementy matematyki klamerkowej, dopasowując właściwy kolor do misia. Dzieci otrzymały misiowe opaski oraz dyplomy "Przyjaciela pluszowego misia" oraz wykonały zdjęcia w misiowej fotobudce. Zwieńczeniem uroczystości było zorganizowanie konkursu plastycznego "Przyjaciel pluszowego misia", w którym przyznano 2 nagrody główne oraz 3 wyróżnienia. Każde dziecko otrzymało konkursowy dyplom oraz misiowe ciasteczko. Zwycięzcy dodatkowo otrzymali nasze autorskie kolorowanki. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

• Dzień Kredki

• 07.02.2021 14:01
          • W poniedziałek 23 listopada br. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji w naszej grupie odbyły się zabawy z kredkami w roli głównej. Przedszkolaki słuchały opowiadań, których bohaterami były kredki, poznały ich rodzaje oraz obejrzały krótki film o tym, jak są zrobione. Tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność. Bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”, kolorowały kolorowanki nawiązujące do jej treści, brały też udział w zabawach muzyczno-ruchowych, konkursach i zawodach. Na zakończenie świętowania dzieci otrzymały kredki z własnym imieniem oraz wykonały zdjęcie.
          • Dzień Praw Dziecka

• 07.02.2021 14:02
          • „Niech się wreszcie każdy dowie
            i rozpowie w świecie całym,
            że dziecko to także człowiek,
            tyle że jest mały.”

20 listopada przypada rocznica ustalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Tego dnia przedszkolaki zapoznały się z prawami, jakie im przysługują oraz zobaczyły ciekawe filmy edukacyjne. Poznały również postać Janusza Korczaka - przyjaciela dzieci, który nieustannie podkreślał, że dziecko w żadnym momencie swojego życia nie może być przedmiotem manipulacji świata dorosłych. Najmłodsi nauczyli się, czym jest tolerancja i akceptacja. Obchody Dnia Praw Dziecka to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są respektowane.