• Oddziały rocznego przygotowania przedszkolnego

• 17.01.2021 11:12
          • Dzieci poznały historię Świętego Mikołaja, tradycję mikołajkowych prezentów. Wykonały pracę plastyczną "Mikołaja". Było dużo zabaw, tańców, radości. Na koniec odwiedził nas Święty Mikołaj, wręczył dzieciom "Certyfikat Grzecznej Grupy", no i oczywiście obdarował dzieci prezentami.
          • Dzień Górnika

• 17.01.2021 11:05
          • W dniu 04.12.2020r obchodziliśmy "Dzień Górnika".Dzieci zapoznały się z pracą górnika, wyglądem munduru galowego oraz z historią powstania węgla. Poznały właściwości fizyczne węgla podczas zabawy badawczej "czarny węgiel". Wykonały pracę plastyczną, czako - galową czapkę górnika.
          • Zabawy matematyczne

• 17.01.2021 10:23
          • Zabawy matematyczne z wiewiórką. Dzieci doskonaliły swoje umiejętności matematyczne karmiąc wiewiórkę odpowiednią liczbą orzechów. Zabawa ta bardzo przypadła do gustu naszym przedszkolakom, a co najważniejsze nie sprawiła dzieciom najmniejszych trudności. Krasnoludki do perfekcji opanowały liczenie w zakresie do 10.
            <GALERIA ZDJĘĆ>>

• 17.01.2021 10:24
          • "Światowy Dzień Pluszowego Misia" obchodzimy 25 listopada. Nie jest to jednak przypadkowa data. Właśnie w tym dniu przypada rocznica powstania tej maskotki. Pluszowe misie to wierni przyjaciele wszystkich dzieci, dlatego nie mogliśmy przejść obok tego święta obojętnie. Podczas zajęć przypomnieliśmy sobie znane misie z bajek oraz porównywaliśmy bajkowe misie z niedźwiedziem. Dzieci segregowały obrazki misiów według koloru i wielkości, dopasowywały cienie ćwicząc percepcję wzrokową i spostrzegawczość. Po za tym karmiły misia słoikami miodu, doskonaląc przy tym umiejętność liczenia. Nie zabrakło również zabawy ruchowo-naśladowczej "Niedźwiadek" oraz słodkiego poczęstunku w postaci Misia Lubisia :) Każde dziecko wykonało także misia według własnego pomysłu, wykorzystując przy tym różne materiały plastyczne.