• Oddziały rocznego przygotowania przedszkolnego

• Narodowe Święto Niepodległości u Krasnoludków

• 17.01.2021 10:24
          • "Narodowe Święto Niepodległości" - Krasnoludki poszerzały swoją wiedzę na temat ojczyzny, wysłuchały "Legendy o Lechu, Czechu i Rusie", poznały symbole Polski, wskazywały na mapie charakterystyczne miejsca naszego kraju oraz wysłuchały hymnu Polski w odpowiedniej postawie. Zwieńczeniem tego dnia było wykonanie pracy "Polskie Symbole Narodowe".
          • Dzień Dyni

• 06.12.2020 11:39
          • W dniu 30.11 2020r w naszej grupie obchodziliśmy "Święto Dyni". Dzień rozpoczęliśmy tańcem z dynią. Na podstawie wysłuchanego wiersza pt.: DYNIA dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem oraz można z niej przygotować wiele dań. W dniu pełnym wrażeń i radości dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Najpiękniejsza dynia", jak również w różnych zabaw ruchowych: podnoszenie dyni, slalom dyniowy, tor przeszkód. Za udział w konkursie, każdy otrzymał uśmiechniętą buźkę.

• Dzień Poczty Polskiej

• 06.12.2020 11:33
          • 19 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Dzieci zapoznały się z zawodem listonosza, poznały jego atrybuty oraz drogę, jaką pokonuje list od nadawcy do adresata. Segregowały, liczyły i układały znaczki pocztowe według podanego rytmu. Dzieci miały również okazję wcielić się w rolę listonosza. Na koniec każdy zaprojektował swój znaczek pocztowy.

• Zabawy sensoryczne

• 06.12.2020 11:18
          • Deszczowe popołudnia spędzamy na zabawach sensorycznych. Krasnoludki dzielnie i odważnie przechodziły przez kolejne części ścieżki sensorycznej. Dzięki temu ćwiczeniu dzieci doskonalą motorykę dużą, równowagę oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawy ze ścieżką sensoryczną rozwijają wyobraźnię dotykową dzieci, stymulują ich receptory znajdujące się na stopach oraz odblokowują odczuwanie różnych faktur. Radości i uśmiechu dzieci nie było końca. Więcej w fotorelacji.

• Dzień Drzewa

• 06.12.2020 11:10
          • W dniu 14.10.2020r nasza grupa obchodziła "Dzień Drzewa". Dzieci poznały budowę i etapy wzrostu drzewa, dowiedziały się jaką ważną rolę odgrywają w przyrodzie i w życiu człowieka. Ozdabiały, wycinały i przyklejały jesienne liście na kontur naszego drzewa. Rozwijały sprawność manualną, kreatywność, czerpały dużo radości ze wspólnej pracy.