• Tablica informacyjna

• 09.02.2023 20:46
          • W trosce o prawidłowy rozwój naszych uczniów „Piątka” po raz kolejny przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 uchwalonego przez Radę Ministrów.
          • Honorowy patronat objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Biblioteka Narodowa.

Głównym celem, który przyświeca Projektowi jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych -  jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Beneficjentami tej wartościowej akcji są przede wszystkim Państwa dzieci.

W ramach dofinansowania z projektu nasza biblioteka otrzymała środki na zakup nowości wydawniczych, które odświeżyły jej zasoby.

Realizując założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (na bazie gromadzonego  księgozbioru) organizujemy w naszej placówce wiele zajęć o charakterze kulturalnym.  Inicjujemy również wśród zaprzyjaźnionych z nami instytucji samorządowych spotkania i warsztaty stymulujące u Państwa dzieci wyobraźnię i kreatywność.

Ponadto, w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Mała Książka – Wielki Człowiek” promowanej przez Instytut Książki w Warszawie,  każdego roku uczniowie klas pierwszych podczas Pasowania na  Czytelnika otrzymują do prywatnego wykorzystania nieodpłatne pakiety wydawnicze.

Informacje dotyczące podejmowanych przedsięwzięć związanych z  rozwijaniem czytelnictwa zamieszczane są na szkolnym facebooku oraz w witrynie szkolnej.

Zachęcamy wszystkich członków społeczności szkolnej o wsparcie popularyzacji procesu czytania  w zaciszu domowym naszych uczniów.

• Dzień Głośnego Czytania

• Cykl bibliotecznych spotkań z książką został wzbogacony przez obchody Dnia Głośnego Czytania. Kolejni członkowie z Samorządu Bibliotecznego z ogromną radością przystępują do projektu nazwanego „Poranki Czytelnicze’. W dniu dzisiejszym maluchy odwiedziła ich starsza koleżanka z klasy 8e - Marcelina Ozdarska. Gratulujemy pięknego czytania a najmłodszym dziękujemy za zainteresowanie słowem pisanym.

GALERIA:

• PORANKI Z KSIĄŻKĄ

• Samorząd Biblioteczny zaprosił  uczniów ze świetlicy szkolnej na Poranek z Książką. Nikola Stochmiałek z kl. 8e przeczytała  opowiadania zaczerpnięte z tomu „Bon czy Ton” Grzegorza Kasdepke. Pełne humoru teksty o zasadach poprawnego zachowania się wprowadziły wszystkich w dobry nastrój. Uczennice działające w Samorządzie Bibliotecznym  zaplanowały całoroczny cykl integracyjno-literackich poranków dla swych młodszych koleżanek i kolegów. Najbliższą tematyką będzie promocja książek o tematyce przyrodniczej; gdyż październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt i ochrony praw zwierząt.