• RATUJEMY CZYTELNICTWO

• Społeczność szkolna zdecydowała o tym, aby podjąć się super ważnej misji – Ratowania Czytelnictwa. Rozpowszechnianie misji czytania ma na celu zbudowanie wspólnoty wokół cennego źródła kultury i rozrywki, jakim jest KSIĄŻKA.  Promujemy cele osiągane dzięki  tej ważnej umiejętności. Zachęcamy do obcowania z książką dla przyjemności. Poprzez wsparcie dla innych mamy nadzieję na budowanie pozytywnych wartości i kompetencji społecznych XXI wieku.

Projekt realizowany jest dzięki przystąpieniu do grupy eksperckiej Fundacji  Powszechnego Czytania. Misja fundacji brzmi: Czytanie wyrównuje szanse. „Ratownicy czytelnictwa, to wspólnota edukatorów-liderów, którzy pracują razem, wspierając się wzajemnie, na rzecz upowszechnienia czytania wśród dzieci. Naszą wizją  jest, by uczniowie i nauczyciele rozwijali się wszechstronnie, troszczyli się o siebie nawzajem, dbali o otaczający świat, potrafili rozmawiać ze sobą rozumiejąc się i szanując wzajemnie. Czytanie książek buduje takie społeczności.

Do grona ekspertów decydujących się na promowanie czytelnictwa wśród uczniów i rodziców dzieci  dołączyło również kilkoro nauczycieli - liderów z naszej szkoły. O działaniach, które zdecydujemy się  podejmować w ramach realizacji tego cennego projektu będziemy informować na bieżąco poprzez szkolny facebook.

Ogólnopolski Program Upowszechniania Czytelnictwa zakończymy  oficjalnie w maju 2022 roku wspólnym piknikiem czytelniczym, czyli spotkaniem w gronie Przyjaciół, którzy posiedli Super Moce dzięki czytaniu.

Mamy nadzieję, że rezultaty integrujących  starań zostaną ocenione pozytywnie i nasza placówka otrzyma zaszczytny Certyfikat Szkoły Ratującej Czytelnictwo  a nauczyciele budujący „czytającą wspólnotę” otrzymają Certyfikat Ratownika Czytelnictwa.