• 2020/2021

GODZINY OTWARCIA

REGULAMIN MCI

LEKTURY I- VIII

W październiku obchodziliśmy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Dla uczniów (którzy od września 2020 byli najbardziej aktywni czytelniczo) zorganizowano quiz o książce oraz bibliotece. W dniu 30 października br. dzieci z klasy II b wzięły udział w specjalnej lekcji, której tematem przewodnim była szkolna biblioteka oraz jej zbiory. Quiz podsumował wiedzę młodych miłośników książek. Każdy z zebranych miał szansę udzielić odpowiedzi na zadawane pytania. Wszyscy obecni uczniowie otrzymali nagrodę (kubki, smycze, notesy, długopisy) od sponsora pozyskanego przez bibliotekarza.

Jolanta Bilińska

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KSIĄŻKĄ POŁĄCZENI - DYSKUSJA O ROLI CZYTANIA W ŻYCIU DZIECKA

Biblioteka szkolna przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Mała Książka-Wielki Człowiek” zorganizowanego przez Instytut Książki w Warszawie.

Uczniowie z klas pierwszych zostali zaproszeni do wzięcia udziału (z poszanowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego) w specjalnych lekcjach zorganizowanych przez bibliotekarza p. Jolantę Bilińską.  Zajęcia te odbyły się w ostatnim tygodniu października br. Rozmawiano o tym, jak powstaje książka oraz kogo nazywamy autorem i ilustratorem. Poruszono również zagadnienie dbania o książkę w kontekście wytworu dóbr kultury oraz ochrony środowiska.

Dzieci chętnie dzieliły się swą wiedzą i spostrzeżeniami na omawiane tematy. Pierwszaczki mówiły o czytaniu książek przez starszych członków swych rodzin; także o literackich zbiorach zgromadzonych w domowych biblioteczkach.

Każdy z obecnych uczniów otrzymał w podarunku pakiet inicjujący czytanie: alfabet-wycinankę; książkę „Pierwsze abecadło”; informator dla rodzica.

Istotą projektu są następujące cele:

• wzmocnienie więzi rodzica z dzieckiem poprzez wspólną lekturę
          • proces kompletowania domowej biblioteczki
          • rozwijanie nauki czytania u dziecka
          • uwrażliwienie na zachowania prospołeczne
          • rozwój empatii.

Biblioteka szkolna zaprasza do międzypokoleniowego czytania