• Tablica informacyjna

• Książeczka, z której wyrosłem!

• 09.02.2023 20:49
          • Kontynuacja promocji czytelnictwa przynosi oczekiwane efekty!
          • Już coraz więcej  rodziców naszych uczniów odpowiedziało na akcję pozyskiwania książek do szkolnej biblioteki. Porządkując prywatne domowe biblioteczki decydują o tym, aby wesprzeć zasoby szkolnej biblioteki. Darowane tytuły dostarczane przez dzieci - są niezwykle ciekawe i na pewno wielu uczniów skorzysta z nich w przyszłości. Biblioteka jest dumna ze swych czytelników, którzy nie pozostają obojętni na tego typu akcje wspierające prawidłowe zachowanie prospołeczne.

Poniżej przedstawiam listę darczyńców:

1. Barańska Julia z klasy 8d

2. Kwapisz Julia z klasy 8e

3. Zaborowska Lena z klasy 6a

4. Zakrzewska Maja z klasy 6b

5. Kowalski Maciej z klasy 6b

6. Mikołajczak Nadia z klasy 5b

7. Makowska Maria z klasy 2a

8. Kulicka Julia z klasy 2a

9. Biegalski Karol z klasy 2b

10. Gawryszewska Lena z klasy 2b

11. Sękowska Alicja z klasy 2b

12. Krygier Zosia z klasy 2c.

Dzięki szlachetnemu gestowi przekazania książek do zbiorów biblioteki jej zasoby (od początku roku szkolnego) wzbogaciły się o 46 nowych egzemplarzy.

• Dzień Głośnego Czytania

• Cykl bibliotecznych spotkań z książką został wzbogacony przez obchody Dnia Głośnego Czytania. Kolejni członkowie z Samorządu Bibliotecznego z ogromną radością przystępują do projektu nazwanego „Poranki Czytelnicze’. W dniu dzisiejszym maluchy odwiedziła ich starsza koleżanka z klasy 8e - Marcelina Ozdarska. Gratulujemy pięknego czytania a najmłodszym dziękujemy za zainteresowanie słowem pisanym.

GALERIA:

• PORANKI Z KSIĄŻKĄ

• Samorząd Biblioteczny zaprosił  uczniów ze świetlicy szkolnej na Poranek z Książką. Nikola Stochmiałek z kl. 8e przeczytała  opowiadania zaczerpnięte z tomu „Bon czy Ton” Grzegorza Kasdepke. Pełne humoru teksty o zasadach poprawnego zachowania się wprowadziły wszystkich w dobry nastrój. Uczennice działające w Samorządzie Bibliotecznym  zaplanowały całoroczny cykl integracyjno-literackich poranków dla swych młodszych koleżanek i kolegów. Najbliższą tematyką będzie promocja książek o tematyce przyrodniczej; gdyż październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt i ochrony praw zwierząt.