W ramach „XVII Kampanii Białych Serc” nasza szkoła włączyła się w akcję „Biała Łapka”. Kampania Białych Serc mówi STOP przemocy wobec słabszych, zarówno ludzi jak i naszych czworonożnych przyjaciół psów i kotów. „Biała łapka” jest akcją, której celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom, które przebywają na ulicy lub w schroniskach. My postanowiliśmy po raz kolejny pomóc pieskom przebywającym w schronisku w Pawłowie. Na terenie szkoły została zorganizowana zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy. Tablicę informującą o tym wydarzeniu, zawierającą wszelkie niezbędne informacje dotyczące zbiórki wykonała klasa 5b. W ramach akcji białymi serduszkami został udekorowany również korytarz 2 piętra naszej szkoły.
XVII Kampania Białych Serc
Sadzenie drzew wokół szkoły
Fotorelacja
18
7e w Zamku Książąt Mazowieckich
21 października wraz z naszym wychowawcą wyruszyliśmy na wycieczkę do Zamku Książąt Mazowieckich. Na zamku przywitał nas przewodnik i oprowadził po wystawie, gdzie mieliśmy możliwość zobaczenia średniowiecznych wykopalisk w postaci broni rycerskiej, biżuterii oraz monet. Na ścianach widniały wizerunki książąt i królowych, które przebywały na zamku lub nim władały. W czasie zwiedzania z ust przewodnika usłyszeliśmy obszerną historię naszego zamku. Po bardzo stromych schodach wspięliśmy się na wieże. To było dla niektórych ogromne przeżycie. Duże wrażenie zrobiło również oglądanie podzamcza oraz Ciechanowa z wieży widokowej. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do zamkowych podziemi, a następnie udaliśmy się na bardzo ciekawą lekcję muzealną o średniowiecznej mennicy. Mieliśmy możliwość własnoręcznego wykonania pamiątkowej monety. Wycieczka dała nam nowe spojrzenie na dzieje ciechanowskiego zamku.
Wycieczka do Łodzi
7 października klasy 5A, 5B oraz 5C odwiedziły Mandorię w Łodzi – nowo otwarty największy całoroczny park rozrywki w Polsce. Na jego terenie odwiedziły ponad 20 atrakcji m.in. 2 roller-coastery, dwupoziomową karuzelę wenecką, zjeżdżalnię na 6 torów i inne. Na zakończenie dnia uczniowie odwiedzili Muzeum Fabryki w Manufakturze, gdzie odkryli historię zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego w drugiej połowie XIX wieku. Uczniowie poznali również dzieje przemysłowej fortuny Poznańskich, rozwój zakładów, technikę produkcji tkanin bawełnianych i codzienną pracę dawnych robotników.
Dzień Edukacji Narodowej
13 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez panie Katarzynę Burbę, Lidię Lamek-Sobolewską oraz pana Piotra Deskę. Podczas uroczystości wszystkim pracownikom szkoły życzono realizacji marzeń, wielu ciekawych pomysłów, cierpliwości, wytrwałości oraz zdrowia. Z okazji Święta Edukacji Narodowej pani dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Wśród nagrodzonych znaleźli się: pani dyrektor Izabela Chomicka, p. Klaudia Chruściel, p. Małgorzata Borczon, p. Elżbieta Krzyżanowska, p. Małgorzata Jankowska, p. Ewa Kowalska, p. Małgorzata Smolińska, p. Małgorzata Włoczewska , p. Waldemar Smoliński, p. Beata Sadowska, p. Jolanta Podgórska, p. Olga Walczewska, p. Waldemar Bieniak.
Nagrody Prezydenta Miasta Ciechanów otrzymali pani Jolanta Bilińska oraz pan Piotr Deska
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
3
Wycieczka do Olsztyna
- 5
13 października uczniowie z klas 7a, 7e oraz 8d zwiedzili piękną olsztyńską starówkę oraz uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Warmii i Mazur w Zamku Kapituły Warmińskiej. Dużo emocji i sportowej rywalizacji sprawił pobyt w centrum rozrywki „Ale Zebra” z laserowym paintballem na czele. W Planetarium obejrzeliśmy ciekawy seans o konstelacjach gwiazd, planetach i kosmosie. Humor dopisał wszystkim. Wycieczka przyniosła dużo wrażeń i planów na następny wyjazd.
Organizatorzy i opiekunowie:
p. Małgorzata Rapacka
p. Beata Tymkowska
p. Edyta Niepytalska
p. Janusz Prusak
XXVI Ciechanowska Jesień Poezji
Tegoroczne obchody XXVI Ciechanowskiej Jesieni Poezji trwały 2 dni: 8-9 października 2021r. To jedna z najstarszych i najważniejszych imprez literackich w Polsce, w ramach których odbywają się wykłady literackie, spotkania autorskie, koncerty, wystawy, dyskusje. Tradycją są także odwiedziny regionalnych pisarzy i poetów w szkołach i uczelniach. W piątek 8 października naszą szkołę odwiedził poeta pochodzący z Przasnysza - p. Piotr Kaszubowski - Z wykształcenia etnograf, z zamiłowania historyk - regionalista, który podczas spotkania z klasą 8c zaprezentował swój dorobek artystyczny. Gość przedstawił uczniom wybrane przez siebie wiersze, wśród których były teksty o bardzo różnorodnej tematyce i formie. Krótko opowiedział też o swoich inspiracjach artystycznych oraz specyfice procesu twórczego.
Spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze, a ósmoklasiści z zainteresowaniem wysłuchali prezentowanej poezji. Była to na pewno nietypowa lekcja literatury.
Sukcesy młodych sportowców
Nasi uczniowie odnieśli bardzo wysokie wyniki w mistrzostwach powiatu w piłce nożnej oraz unihokeju.
29 września 2021 r. reprezentacja chłopców z klas VIII – VII na mistrzostwach powiatu w piłce nożnej zajęła III miejsce.
W składzie:
- Jędrzejewski Ignacy
- Kozera Kacper
- Szybicki Adrian
- Wójcicki Jakub
- Zimowski Miłosz
- Paprocki Kacper
- Bobiński Oskar
- Soliwoda Gabriel
W mistrzostwach powiatu w unihokeju – 7 października 2021 r. reprezentacja chłopców klas VIII – VII z SP5 zajęła III miejsce.
W składzie:
- Fałdowski Juliusz
- Leszczyński Bartosz
- Mądry Szymon
- Paprocki Kacper
- Rama Mateusz
- Szmyt Dawid
- Szybicki Adrian
- Wojewódzka Maja
- Szymon Wójcik
Dnia 7 października 2021 r. w mistrzostwach powiatu w unihokeju reprezentacja dziewcząt zajęła III miejsce.
W składzie:
- Borczon Alicja
- Ciągadlak Julia
- Zembrzuska Natalia
- Potyrała Karolina
- Grochowska Blanka
- Szymańska Dominika
- Sobolak Natalia
- Dąbrowska Ewa
Archiwum Aktualności