• Biedronki - Dzień Mamy

• Wszystkim Mamom z okazji ich święta serdeczne życzenia – pociechy z dzieci, zdrowia, radości i dużo miłości ślą Biedroneczki.

• Drużyna na ,,Piątkę"

• W dniach 19-21 maja 2023 w Ostrołęce odbyły się XXV Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej chłopców. Uczestniczyła w nich drużyna naszej szkoły, która wygrała mistrzostwo regionu ciechanowskiego. W zawodach wystartowało 8 zespołów- mistrzowie poszczególnych regionów: Warszawa, Piaseczno, Radom, Węgrów, Płock, Rusiec, Ostrołęka, Ciechanów. Nasz zespół zaprezentował się na Igrzyskach bardzo dobrze. Chłopcy czuli się jak na mistrzostwach świata. Zrobili wszystko, aby jak najlepiej reprezentować naszą szkołę i miasto Ciechanów zajmując IV miejsce. Skład drużyny: Alan Dziura, Filip Trzciński, Filip Letmanowski, Wiktor Kołakowski, Franciszek Laskowski, Dominik Soliwoda, Mikołaj Figurski oraz Jakub Trzciński.

• Zapraszamy na Ekologiczny Piknik Rodzinny EKO-PIĄTKA!

• Serdecznie zapraszamy

na Ekologiczny Piknik Rodzinny

EKO-PIĄTKA,

który odbędzie się w dniu 1 czerwca 2023 roku

w godzinach 10.00-14.00

na terenie Szkoły Podstawowej nr 5

im. Władysława Broniewskiego

w Ciechanowie, ul. Broniewskiego 1

W PROGRAMIE

Malowanie Twarzy

Otwarcie pikniku i powitanie gości

Występy artystyczne

Wręczenie nagród laureatom międzyszkolnych konkursów ekologicznych

Escape room

Koło fortuny

Gra puzzle xxl

Eko-biżuteria

Ekologiczny pokaz mody

Gry i zabawy ruchowe

Poczęstunek

• Głosujmy na naszą szkołę!

• Walczymy o nagrody, wystartowało GŁOSOWANIE PUBLICZNOŚCI.

Nasza szkoła uczestniczy w największym w Polsce sportowym konkursie dla szkół podstawowych. Wesprzyj nas oddając głos na nasz film.

Głosowanie jest bezpłatne.

Odbywa się na stronie: https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/

Zejdź na dół strony, wpisz "Ciechanów" i odszukaj nasz film.

Przypominamy:

START: od dnia 17 maja 2023 r. od godz. 00:01

KONIEC: do dnia 24 maja 2023 r. do godz. 23:59.

Z jednego adresu mailowego można oddać jeden głos na wybrany film.

Swój głos należy potwierdzić klikając link aktywacyjny, który zostanie wysłany na wskazany adres email.

• Sukcesy naszych młodych matematyków

• Ogólnopolski Konkurs Matematyczny GALILEO 2023
              Jak w latach poprzednich, w marcu 2023, uczniowie naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego GALILEO zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Celem zmagań jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów.
              W tej edycji konkursu aż 6 uczniów z naszej szkoły odniosło sukces. Najlepiej z zadaniami poradził sobie Maciej Gogolewski z klasy 8e zdobywając 6 miejsce w kraju i tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy!
              Wyróżnienia otrzymali: Bartłomiej Kempczyński kl. 8e – 11 miejsce w kraju, Hanna Tyszka kl. 8d – 13 miejsce, Aniela Stypik kl. 8b – 13 miejsce, Szymon Kreft kl. 8a – 15 miejsce i Maciej Markiewicz kl. 5c – 15 miejsce w kraju.

Wszystkim naszym zdolnym matematykom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Zwycięstwo w piłce ręcznej chłopców!

• W dniu 30 marca 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ciechanów w piłce ręcznej chłopców.

W turnieju uczestniczyły cztery zespoły.

SP 7 Ciechanów

SP 4 Ciechanów

SP Sońsk

SP 5 Ciechanów

Zdecydowanie wygrała drużyna z naszej szkoły pokonując każdy zespół różnicą kilkunastu bramek .

Kolejność końcowa :

3 SP 4 Ciechanów

4. SP Sońsk

Do finału Rejonu Ciechanów awansowały dwa zespoły:

2. SP 7 Ciechanów

W dniu 05 maja 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Rejonu Ciechanów w piłce ręcznej chłopców.

W turnieju uczestniczyły trzy zespoły

SP 7 C-nów

SP 1 Żuromin

SP 5 C-nów

Podobnie jak w Mistrzostwach Powiatu zespół SP 5 Ciechanów pokonał bardzo zdecydowanie SP 7 Ciechanów i SP 1 Żuromin.

Kolejność końcowa :

3. SP 1 Żuromin

Nasz zespół awansował do grona najlepszych ośmiu zespołów Województwa Mazowieckiego.

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży szkolnej odbędą się w Ostrołęce w dniach 19-21 maja 2023 r.

Naszą szkołę w rozgrywkach reprezentują :

Dziura Alan  6c

Figurski Mikołaj  6a

Gadomski Alan  5b

Kołakowski Wiktor  6b

Laskowski Franciszek  7a

Letmanowski Filip  6c

Osmański Borys  4a

Soliwoda Dominik  6c

Trawiński Jakub  6c

Trzciński Filip  6c

• Konkurs - logo Młodzieżowej Rady Miasta Ciechanów

• Młodzieżowa Rada Miasta Ciechanów ustanawia konkurs na opracowanie znaku graficznego (logo) Młodzieżowej Rady Miasta Ciechanów dla młodzieży uczącej się w ciechanowskich szkołach.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym regulaminem i do wzięcia udziału w konkursie.

Konkurs - uchwała oraz regulamin

• Olimpiada Zdrowia PCK - sukces Adriana

• Uczeń naszej szkoły Adrian Smosarski zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Zdrowia PCK. W związku z regulaminem konkursu przygotował akcję prozdrowotną pt. „Wspólny czas- lepsze zdrowie”. Jednym z działań jakie wykonał było przygotowanie prezentacji na w/w temat.

Zachęcamy rodziców i uczniów do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez Adriana

Prezentacja