• Nagrody z CodeWeek

• W październiku w naszej szkole odbył się projekt CodeWeek. Był to tydzień pełen przygód z robotami oraz programowaniem, a do naszej szkoły właśnie dotarły nagrody - zostaliśmy laureatem konkursu CodeWeek „1000 pierwszych organizatorów”! Otrzymaliśmy pakiety 10 gier CodyRoby.

• Światowy Dzień AIDS

• W naszej szkole z okazji Światowego dnia AIDS uczennice z klasy 8a: Daria Czartoryska, Julia Krosta, Aleksandra Morawska, Lena Proszek przygotowały stelaż informacyjny dotyczący AIDS i profilaktyki.

W grudniu odbył się również szkolny konkurs wiedzy o AIDS i chorobach przenoszonych drogą płciową. W konkursie wzięło udział 15 osób z klas ósmych. Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów to:

I miejsce – Przemysław Czaplicki kl.8a

II miejsce – Julia Krosta kl.8a

III miejsce – Maja Antczak kl.8b

W/w uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki podczas Jasełek szkolnych.

• Kuratoryjny konkurs o zdrowiu Higieja

• W tym roku po raz drugi odbył się interdyscyplinarny konkurs o zdrowiu „Higieja”.

Celem konkursu jest :

- popularyzacja wiedzy z zakresu zdrowia

-higieny

- bezpieczeństwa,

- biologii człowieka,

- promowanie zdrowego stylu życia

- zainteresowanie podstawowymi pojęciami związanymi z medycyną

Z naszej szkoły wzięło udział 14 uczniów z klas ósmych. Cztery osoby zakwalifikowały się do etapu rejonowego. Są to następujący uczniowie:

Adrian Smosarski kl.8d

Zuzanna Wróblewska  kl.8b

Zofia Turowska kl.8b

Wiktor Bedra kl.8b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

• Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami i młodszymi kolegami zorganizowali kiermasz, na którym można było kupić smaczne ciasta, zabawki i ozdoby świąteczne. Wspólnie udało się zebrać 2 911,50 zł! Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w organizację kiermaszu🥰

Zebrane pieniądze przeznaczymy na wsparcie zbiórki dla małej Oli Zielińskiej z Opinogóry oraz na zakup poduch do kącików wypoczynkowych, które już niedługo pojawią się w naszej szkole.

Dziękujemy!

• CZTERY PORY ROKU WEDŁUG BRONIEWSKIEGO

• 16 grudnia 2022 roku obchodziliśmy Święto Patrona. W 125 rocznicę urodzin Władysława Broniewskiego społeczność szkolna obejrzała i wysłuchała montażu słowno – muzycznego, który przybliżył sylwetkę poety.  Uczniowie poznali najważniejsze informacje z życia patrona i wysłuchali kilku wierszy. Niezwykły nastrój podkreśliły pięknie wykonane piosenki.

Tego dnia wręczono również nagrody laureatom Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Władysława Broniewskiego. Są to:

Kategoria kl. IV – VI

I miejsce – Paweł Brakowiecki IVb

II miejsce – Mateusz Markowski Vc

III miejsce – Maja Wilkowska VIb

Kategoria kl. VII – VIII

I miejsce – Aniela Stypik VIIIb

II miejsce – Julia Krosta VIIIa

III miejsce – Maja Pietruszka VIIIc

Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.