• Medal Komisji Edukacji Narodowej

• Miło nam poinformować, że nauczyciel naszej szkoły, p. Piotr Deska, został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Wyróżnienie odebrał podczas ceremonii, która odbyła się 24 października w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, z inicjatywy Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia (źródło):

1 (własne)

2 (CiechanówInaczej)

• IT Fitness Test

• Zachęcamy uczniów do sprawdzenia swoich umiejętności cyfrowych w IT Fitness Test - ogólnopolskim teście kompetencji cyfrowych, w którym możecie wygrać atrakcyjne nagrody.

Aby sprawdzić swoją wiedzę, wystarczy:

a) wejść na stronę https://itfitness.eu/pl/

b) wypełnić krótki kwestionariusz i przystąpić do testu, który nie powinien zająć więcej niż godzinę.

Na koniec możecie pobrać certyfikat i wziąć udział w konkursie.

Pamiętajcie, że macie czas tylko do 31 października.

• Otylia Swim Tour w naszej szkole!

• W sobotę 7 października odbył się kolejny w tym roku projekt Otylia Swim Tour. W wydarzeniu wzięło udział ponad 120 młodych pływaków wraz z rodzicami i trenerami.

W naszej szkole odbył się trening młodych pływaków. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia! 👏🐬🌊

Otylia Swim Tour to unikalny cykl jednodniowych warsztatów, które odbywają się w różnych miejscach w kraju. Głównymi uczestnikami tego projektu są młodzi adepci pływania. Mają oni okazję rozwijać swoje umiejętności pływackie. Jednak warsztaty nie są skierowane tylko do młodych pływaków – rodzice i trenerzy również są mile widziani.

Podczas warsztatów składających się z intensywnych treningów i wykładów, doświadczeni trenerzy pływania oraz trenerzy przygotowania motorycznego, pochodzący z różnych dyscyplin sportu, troszczą się o rozwój uczestników. Ćwiczenia koncentrują się na poprawie szybkości, zwinności, koordynacji, reakcji i precyzji ruchów zarówno w wodzie, jak i na lądzie.

• III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych

• Dnia 6.10.2023 r.reprezentacja naszej szkoły (rocznik 2013) rywalizowała z uczniami 14 szkół na Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasi uczniowie spisali się na medal, zajmując III miejsce na podium. Reprezentacja w składzie: Czarnecki Piotr - 4a, Kołecka Anna - 4c, Suwińska Zofia - 4c, Wójcik Ignacy - 4c, Żbikowska Weronika -4d, Krosta Olaf- 4c.
              Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych zwycięstw!

• W tym roku też pamiętaliśmy

•     W ramach akcji MEiN "Szkoła pamięta", uczniowie naszej szkoły zaopiekowali się dwoma grobami wojennych ofiar hitlerowskiego terroru: mogiłą podoficerów II Pułku Ułanów i  Straży Granicznej oraz grobem żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręgu II, zamordowanych przez GESTAPO w Pomiechówku w 1944r. W związku z patronatem nad mogiłami, uczniowie wspólnie z opiekunem posprzątali groby: usunęli zanieczyszczenia w postaci śmieci i zeschłych liści. Wypielili chwasty i zamietli teren wokół mogił. Groby zostały również udekorowane pamiątkowymi zniczami.

• Jesień Poezji

• 6 października w ramach XXVIII Ciechanowskiej Jesieni Poezji gościliśmy poetkę, autorkę książek oraz słuchowisk dla dzieci i młodzieży panią Martę Berowską Dziękujemy za miłe spotkanie.