• Co nowego u Biedronek?

• 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi z tej okazji Pani Klaudia Chruściel przygotowała lekcję otwartą dla nauczycieli, na którą przybyli wyjątkowi goście: Pani Dyrektor Dorota Stryjewska, Pani Wicedyrektor Izabela Chomicka, Pani Małgorzata Skalska. To święto przypomina nam o konieczności dbania o nasze najbliższe środowisko, ponieważ jest ono domem zarówno ludzi ale również zwierząt i roślin Celem zajęć było uświadomienie naszym Biedroneczkom jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne oraz sposoby postępowania , aby chronić nasza planetę przed niebezpieczeństwami , które czyhają na nią każdego dnia. Pomogły w tym zajęcia , w których dzieci mogły samodzielnie segregować śmieci do odpowiednio przygotowanych koszy, inscenizować wiersz czytany przez nauczyciela , który uświadomił nam jakie konsekwencje może mieć wyrzucony papierek po cukierku. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczno- sensoryczną : las w szkle , który pokazał nam jak prosto możemy stworzyć własny ekosystem w słoiku. W podziękowaniu za udział, w zabawach dzieci otrzymały dyplomy , ekologiczne upominki oraz kosztowały zdrowe i pyszne przekąski.

Biedronki Sprzątają Świat

• Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny

• Uwaga! Ogłaszamy Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny Krajobraz, Fauna i Flora Ciechanowa. Do udziału zapraszamy uczniów z klas 4-8 ze wszystkich ciechanowskich szkół podstawowych.

Po szczegóły zapraszamy do witryny naszej szkoły. Ponadto, Regulamin Konkursu został rozesłany do szkół.

Weź udział w konkursie fotograficznym.

Krajobraz, flora i fauna Ciechanowa - taki jest temat konkursu.

Wyślij je na pocztę szkoły tj. sp5c.now@wp.pl

Podpisz imieniem, nazwiskiem, nazwą szkoły i oznaczeniem klasy oraz nadaj zdjęciu tytuł.

Potem zrób odbitkę tej fotografii o wymiarach formatu A4 i zanieś do szkolnej biblioteki.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów z klas 4-8.

Nagrody dofinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeń dostępne są w bibliotece.

Wykorzystaj majówkę na wykonanie najlepszej fotografii w konkursie, który trwa do 15 maja br.

Wręczenie nagród nastąpi w dniu 1 czerwca br. podczas Ekologicznego Pikniku Rodzinnego w naszej szkole.

• Sukces Małgosi Pilzak

• Wyrazy uznania dla naszej uczennicy Małgorzaty Pilzak! Gratulujemy zajęcia pierwszego miejsca w finale XI Mazowieckiego Festiwalu Piosenki w Izabelinie. Zapraszamy do zapoznania się z przebiegiem festiwalu i podziwiania talentu Małgosi.

• Żonkile 2023

• Ogólnopolska akcja społeczno-edukacyjna Żonkile mająca na celu uczczenie 80 – tej rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim jest na trwale wpisana w harmonogram wydarzeń kulturalnych naszej placówki. Od wielu lat biblioteka szkolna współpracuje w tym obszarze z Miejską Biblioteką Publiczną w Ciechanowie. Realizując ten zacny projekt, zaprzyjaźniona z nami instytucja jest wspierana przez Muzeum POLIN w Warszawie.

Każdego roku uczniowie Piątki są zapraszani do siedziby MBP w Ciechanowie na zajęcia edukacyjne mające na celu uczczenie wydarzeń z kwietnia 1943 roku. Ponadto, nauczyciele chętnie korzystają z propozycji przeprowadzenia stacjonarnych warsztatów dla dzieci i młodzieży u nas w szkole; w tym roku zawitano do klasy 7a. Pani Anna Mysiakowska zapoznała uczniów z dziejami Żydów w Polsce; wytłumaczyła kontekst historyczny prześladowań tej grupy etnicznej przez hitlerowców podczas drugiej wojny światowej. Uczniowie chętnie włączyli się w dyskusję i dzielili wiedzą o bohaterach tamtych tragicznych dla naszej historii lat. Nie zapomniano o Marku Edelmanie, Irenie Sendlerowej i Januszu Korczaku. Tragiczny los Żydów podczas okupacji niemieckiej był również udziałem mieszkańców wyznania mojżeszowego naszego miasta. Rozmawiano więc o ciechanowskim cmentarzu żydowskim i śródmiejskiej dzielnicy Ciechanowa, którą zamieszkiwali przed wojną.

Przeprowadzone zajęcia miały charakter warsztatowy; przygotowane szablony żonkili posłużyły do ich własnoręcznego wykonania. Podczas wspólnych dyskusji przy udziale nauczyciela historii p. Edyty Niepytalskiej oraz nauczyciela bibliotekarza p. Jolanty Bilińskiej uczniowie poszerzyli wiedzę o holocauście; poznali literaturę tematu treści spotkania i dowiedzieli się o wymiarze symbolicznym żonkili o żółtej barwie.

Miłym akcentem były słowa podziękowania od uczestników zajęć dla prowadzącej p. Anny Mysiakowskiej, która zachęciła młodzież do zgłębiania wiedzy historycznej.

• Bezpłatne próbne egzaminy z Dyktanda.pl

• Próbne egzaminy ósmoklasisty już dostępne na dyktanda.pl - zapraszamy uczniów ósmej klasy do ich rozwiązania!

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych próbnych egzaminach, które odzwierciedlają standardy egzaminacyjne i zostały przygotowane przez doświadczonych egzaminatorów.

Przygotowaliśmy dla Was aż 34 arkusze - 18 z języka polskiego i 16 z matematyki - w ramach próbnych egzaminów ósmoklasisty. To szansa, by zidentyfikować swoje mocne i słabe strony, a w konsekwencji przygotować się jak najlepiej do egzaminu końcowego.

W czasie egzaminu próbnego ósmoklasisty uczniowie będą musieli odpowiedzieć na różne formy pytań, takie jak pytania otwarte i zamknięte.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: https://dyktanda.pl/egzamin-osmoklasisty/

Przetestuj swoją wiedzę i zdobądź pewność siebie, biorąc udział w próbnym egzaminie ósmoklasisty już teraz, nie czekaj.

Serdecznie pozdrawiamy,
              Zespół Dyktanda.pl i Mathematics.live

• Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych

• Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, a także radosnego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny oraz wesołego Alleluja życzy Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 w Ciechanowie.