• Banki Żywności ratują Święta – kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności

• Pod hasłem “Święta godne, a nie głodne” w dniach 25-26 listopada w ponad 2000 sklepów największych sieci handlowych w ponad 500 miastach w Polsce odbyła się 26 edycja Świątecznej Zbiórki Żywności.

Bank Żywności w Ciechanowie również zorganizował zbiórkę, która miała na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym osobom z naszej lokalnej społeczności.

Do dzielenia się żywnością z potrzebującymi zachęcali jak co roku wolontariusze naszej szkoły w dyskoncie „Biedronka”. Szczególne podziękowania za bezinteresowne zaangażowanie w zbiórkę należą się uczniom:

Basi Sikorskiej (8e)

Dawidowi Chodkowskiemu (8f)

Koordynatorem i opiekunem akcji był p. Janusz Prusak

• Konkurs - Kartka Bożonarodzeniowa

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Ciechanowie oraz nauczyciele zapraszają do udziału w konkursie na "Kartkę bożonarodzeniową". Konkurs skierowany jest do przedszkolaków oraz uczniów SP5

• Szkolne Koło Młodych Historyków - wystawa prac konkursowych uczniów

• Przez ostatni miesiąc mieszkańcy Ciechanowa mogli zapoznać się z albumami wykonanymi przez naszych uczniów pt.: „Kampania Wrześniowa”.  W szkole, projekt ten był propagowany i realizowany dzięki p. Mariuszowi Rostkowi -  nauczycielowi historii oraz liderów Szkolnego Koła Młodych Historyków.

Dzięki współpracy ze szkolną biblioteką prace uczniów zostały wystawione w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie na ulicy Warszawskiej. Bibliotekarze ocenili tę wystawę, jako bardzo udaną i wartościową. Według ich oceny,  prace naszych uczniów cieszyły się dużą popularnością wśród czytelników odwiedzających wypożyczalnię. Zarówno dorośli, jak i młodzież byli pod wrażeniem wiadomości ujętych w albumach oraz estetyki ich wykonania.

Otrzymaliśmy wiele  podziękowań, wyrazów uznania a także propozycje kolejnych wystaw.

• I miejsce Anieli Stypik w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MALARSKIM

• Celem konkursu było stworzenie dzieła plastycznego inspirowanego twórczością Victora Younga.
              Prace można było obejrzeć w GALERII FOYER w Mławie, a po wystawie odbyła się licytacja prac laureatów. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na leczenie młodych podopiecznych Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów Centrum Zdrowia Dziecka.
              Gratulujemy Anieli.

• Certyfikaty Code Week dla uczniów klasy 2b

•             Już po raz kolejny uczniowie klasy 2b uczestniczyli w europejskim tygodniu kodowania- EU Code Week, największej imprezy promującej kodowanie, programowanie i umiejętności cyfrowe.

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu, ubiegły rok zakończyliśmy z wynikiem ponad 15 tysięcy inicjatyw i trzecim miejscem na podium.

W tym roku Polska zajęła trzecie miejsce.

Uczniowie kodowali z wykorzystaniem maty do kodowania z kolorowymi kubkami, multimedialnej maty, kratownicy ze współrzędnymi oraz ze ślimakiem Qobo. Każda inicjatywa została zapisana na mapie świata.

Ogromną radość sprawiło otrzymanie prestiżowego certyfikatu Code Week.

To była niesamowita przygoda!

• 1 miejsce Aleksandra Garstki!

• 30 października 2022 r. Aleksander Garstka zdobył 1 miejsce w I Ciechanowskim Turnieju Bokserskim, który odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ciechanowie.

Jest to już 4 walka Aleksandra Garstki w tym 3 wygrane i 1 przegrana.

Aleksander ma na koncie tytuł wicemistrza województwa lubelskiego, a w zawodach startuje jako Młodzik kategoria wagowa 44 kg.

• Laboratoria Przyszłości

• Największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce! Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie pojawiło się w naszej szkole.

Jest to największa inwestycja państwa polskiego w nowoczesną edukację w historii – „Laboratoria Przyszłości”. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Szkoła otrzymała środki finansowe na zakup nowoczesnych narzędzi wspierających odkrywanie talentów i rozwijanie kompetencji przyszłości - takich jak współpraca, interdyscyplinarność, kreatywność i rozwiązywanie problemów. Na wsparcie szkół Rząd przeznaczy łącznie ponad 1 miliard złotych

Dzięki Laboratoriom Przyszłości, od 1 września 2022 roku do naszej szkoły podstawowej trafił nowoczesny sprzęt, w tym drukarki 3D, mikrokontrolery czy sprzęt do nagrań.