• Wycieczka do Mandorii

• 26 lutego po niezwykłe przygody i rozrywkę do Mandorii wyruszyły klasy 4. W mieście przygód i rozrywki zabawa była przednia, dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji jakie zaoferowało nam to miejsce: rollercoaster, latające helikoptery, pływające gondole, łódki, gokarty i wiele innych. Zwiedziliśmy wspaniałe sale urządzone w stylu antycznym i stroje z minionych epok. Po skorzystaniu ze wszystkich atrakcji, dzieci kupiły pamiątki i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do domów.

• W ŚWIECIE CIECHANOWSKICH LEGEND

„Małe krasnoludki i duzi rycerze

Opowiedzieli nam dzisiaj szczerze

O tym co piękne i magiczne w mieście….

A wy tę wiedzę dalej dzieciaki nieście.”

Ciechanowskie legendy stały się bohaterem spotkania zorganizowanego przez p. Katarzynę Rypińską.  Do szkolnej biblioteki zawitała regionalna poetka i miłośniczka kultury słowiańskiej – pani Ewa Buraczewska.

Uczniowie z klas trzecich poznali legendy pisane wierszem ...o Ciechanie, Żabusi i Czarnym Psie. Poetka, prowadząc spotkania odczytywała swoje wiersze oraz rozmawiała z dziećmi o dziejach Ciechanowa i morałach płynących z legend.

Celem zorganizowanych lekcji o regionie było pozyskanie informacji o naszej Małej Ojczyźnie, którą uczniowie wykorzystają uczestnicząc w konkursie wiedzy o naszym mieście. Wizycie w bibliotece towarzyszyła wystawka książek oraz tematyczne stelaże prezentacyjne z rysunkami młodzieży z klas starszych. Organizatorka spotkania zadbała o to, aby poetka poczuła się komfortowo wśród naszej małej społeczności.

Pani Ewa Buraczewska podziękowała za zaproszenie i wyraziła nadzieję na dalszą współpracę w obszarze popularyzacji wiedzy o legendach oraz prasłowiańskich zwyczajach.

• Konkurs fotograficzny

• Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym zorganizowanym z okazji Dnia Ziemi.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 22 kwietnia.

Czekamy na Wasze prace:)

• Wielkie zmiany w naszej szkole!

• Rozpoczął się remont budynku, dzięki któremu Piątka zyska atrakcyjny wygląd i wzbogaci się o ekologiczne rozwiązania w zakresie ogrzewania. O postępach prac będziemy informować na bieżąco.

• Dzień Otwarty

• Dzień Otwarty Szkoły to wydarzenie zorganizowane w dniu 9.02.2024r., które miało na celu przedstawienie oferty edukacyjnej i zachęcenie przyszłych uczniów do rozpoczęcia nauki właśnie w naszej placówce. Gości przywitała pani dyrektor Dorota Stryjewska oraz przyszli nauczyciele klas pierwszych. Społeczność szkolna przygotowała dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców wiele atrakcji. Na wstępie zaprezentował się zespól ludowy „Mały Ciechanów” oraz dzieci z oddziałów wczesnoszkolnych. Po części oficjalnej wszyscy uczestniczyli w licznych grach, zabawach, pokazach, doświadczeniach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły np. warsztaty z robotyki i programowania, malowanie twarzy, spotkania z wirtualną rzeczywistością oraz zabawy z mikroskopem. Wykorzystanie klocków sensorycznych pobudziło zmysły maluchów, a zajęcia lingwistyczne były okazją do rozwijania zainteresowań językami obcymi. Dzieci, które zechciały wejść do świata nauki wzięły udział w spektakularnych eksperymentach z dziedziny chemii, fizyki oraz matematyki.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie oraz nauczyciele pracujący przy projekcie Dnia Otwartego serdecznie dziękują wszystkim za przybycie i okazję do wspólnie spędzonego czasu.

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych nadal trwa. Nauczyciele zapraszają do PIĄTKI...  zostań uczniem i przyjacielem tej szkoły.

• Dzień Otwarty - atrakcje

• Zapraszamy do udziału w "Dniu Otwartym".

Przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in.: koncert Ludowego Zespołu Artystycznego „Mały Ciechanów", spektakl "Cztery Pory Roku", zabawy z robotami, gry lingwistyczne, zajęcia szachowe, nauka tańca, bezpieczne zabawy z prądem, dywan interaktywny, zagadki ekologiczne, konkurencje sportowe, malowanie twarzy oraz poczęstunek.

9 lutego 2024 roku od godz. 17.00 -   Szkoła Podstawowa nr 5 w Ciechanowie, ul. Broniewskiego 1.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie.

• Laboratoria Przyszłości

• W naszej szkole w dalszym ciągu wykorzystujemy sprzęt z programu Laboratoria Przyszłości, dzięki czemu w pierwszym półroczu uczniowie w przyjemniejszy sposób mogli poznać zasadę działania elektromagnesu, badać właściwości magnesów oraz oddziaływań magnetycznych, budowali proste obwody elektryczne oraz sprawdzali stan naelektyzowania ciała za pomocą elektroskopu. Młodsi uczniowie wykorzystywali roboty, zestawy edukacuyjne, a nawet tworzyli projekty w świecie Minecrafta oraz drukowali pomoce na drukarce 3D.