• Mistrz świata w naszej szkole

• 31 marca gościliśmy Kamila Koziatka aktualnego mistrza świata w sportach sylwetkowyvh wraz z żoną Wiolettę.

Pan Kamil opowiadał nam o swoich osiągnięciach sportowych, treningach, odżywianiu oraz życiu zawodowym w pracy z młodzieżą w ośrodku socjoterapii. W trakcie spotkania zachęcał do zdrowego stylu życia i motywował do aktywności fizycznej.
              Bardzo dziękujemy Panu Kamilowi za podzielenie się swoimi doświadczeniami.

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU POWIATOWEGO „WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ „

• W związku z realizacją konkursu Wydajemy Własną Książkę dwie uczennice z naszej szkoły - Aleksandra Chmielińska  oraz  Maja Wilkowska (obie z klasy 6b) postanowiły  spróbować swych literacko - plastycznych uzdolnień i przystąpiły do projektu.  Pod opieką merytoryczną p. Beaty Szczepańskiej powstały piękne opowieści w formie książek, których autorkami zarówno treści, jak i ilustracji są Ola i Maja. Dziewczęta postarały się również o to, aby ich książki były wyjątkowo staranne edytorsko.

W dniu 22 marca br. zaproszono nas do uczestniczenia w uroczystości podsumowującej VII  edycję konkursu. Organizatorem  tych twórczych zmagań   na szczeblu powiatowym jest Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie przy wsparciu p. Jana Andrzeja Kaluszkiewicza Starosty  Powiatu Ciechanowskiego. Honorowy patronat nad całym wydarzeniem kulturalnym objął p. Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Wyobraźnia oraz trud naszych uczennic włożone w powstanie książek został doceniony przez organizatorów. Na 44 osoby biorące udział w konkursie jury przyznało I miejsce w kategorii literackiej - Aleksandrze Chmielińskiej. Praca Mai Wilkowskiej również została nagrodzona wyróżnieniem.  Członkowie jury, czyli p. Janina Janakakos - Szymańska piastująca funkcję Prezesa Oddziału Ciechanowskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz p. Urszula Michalska – znana rzeźbiarka,  w ciepłych słowach wyrażały opinię o wysokim poziomie i jakości wykonanych książek.

Zwycięska  praca  przeszła do kolejnego etapu konkursu na szczeblu wojewódzkim.                       Gratulujemy pomysłu oraz wyobraźni i życzymy  Oli  zdobycia najwyższej lokaty.

• Dzień otwarty

• Wesołe zabawy i zajęcia dla dzieci były wspaniałym pomysłem na spędzenie piątkowego popołudnia w ciechanowskiej PIĄTCE. W dniu 10 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Ciechanowie odbył się Dzień Otwarty.

Nauczyciele przygotowali wyjątkowe aktywności, przeznaczone dla dzieci w wieku 5 i 6 lat. Atrakcyjne warsztaty z robotyki i programowania, malowanie twarzy, spotkania z wirtualną rzeczywistością oraz zabawy z mikroskopem. Wykorzystanie klocków sensorycznych pobudziło zmysły maluchów a zajęcia lingwistyczne były okazją do rozwijania zainteresowań językami obcymi. Dzieci, które zechciały wejść do  świata nauki wzięły udział w spektakularnych eksperymentach z dziedziny chemii i fizyki. Uzdolnionych muzycznie  zaproszono do gry na instrumentach i prób wokalnych; zaś miłośników tańca do zabaw ruchowych oraz obejrzenia koncertu Ludowego Zespołu Artystycznego „Mały Ciechanów”.

Dla tych, którym marzy się kariera aktorska przygotowano spektakl  na podstawie wiersza „Rzepka” J. Tuwima. Mali geniusze  zdobywali tytuł Mistrza Szachownicy a wielbiciele papieru i wycinanek własnoręcznie wykonali pracę plastyczną.  W otoczeniu prezentacji prac dzieci piękne chwile w szkole zostały uwiecznione w Fotobudce,  a  na małych smakoszy czekały słodkie wypieki prosto ze szkolnej stołówki. O komfort dotarcia do wybranych lokalizacji stoisk z aktywnościami zadbali Szkolni Wolontariusze, będący przewodnikami po budynku placówki.

Społeczność szkolna PIĄTKI  gościła również kilkoro seniorów rodzin. Przygotowana wystawa o czasach PRL-u była okazją do wspomnień z ich dzieciństwa i lat młodości. Sprawnie funkcjonujące sprzęty domowe, kosmetyki, ekspozycja numizmatów z epoki a także perełka motoryzacyjna tamtych lat, czyli oryginalny Fiat 126 p – czekały zarówno na starszych, jak i młodszych.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie oraz nauczyciele pracujący przy projekcie Dnia Otwartego serdecznie dziękują wszystkim za przybycie i okazję do wspólnie spędzonego czasu.

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych nadal trwa. Nauczyciele zapraszają do PIĄTKI...  zostań uczniem i przyjacielem tej szkoły.

• Dzień liczby π

• 3,14 to pierwsze cyfry liczby π, która corocznie 14 marca obchodzi swoje święto na całym świecie, w tym także w naszej szkole. Zapraszamy do zabaw z liczbą Pi. Obejrzyjcie prezentację i skorzystajcie z naszych propozycji. Prace wykonajcie na kartce A4 lub A3 i przynieście swojemu nauczycielowi matematyki do końca marca.

Przypominamy propozycje zabaw:
              * REBUSY. Wykonaj rebus z wyrazów zaczynających się na pi...
              * MIASTO PI. Wypisz pierwsze 20 cyfr po przecinku z rozwinięcia liczby pi (3,1415926535897932384). Zaznacz na kartce w kratkę słupki o takiej wysokości, ile wskazuje kolejna cyfra. Pokoloruj je. Na koniec dorysuj odpowiednie tło.
              * PROJEKTANT PI. Wykonaj lub narysuj projekt budowli, mebla lub innego przedmiotu w kształcie liczby Pi.
              Wasze zaangażowanie na pewno docenią nauczyciele matematyki.
              Powodzenia

• Międzynarodowy projekt eTwinning

• W ramach projektu eTwinning nasza szkoła nawiązała współpracę ze szkołą podstawową ze Słowacji (miejscowość Rudina). Wkrótce będziemy realizować zadania dotyczące folkloru regionalnego. Opiekunem projektu jest pan Piotr Deska.