• Aktualności

            • Światowy Dzień Pluszowego Misia

            • 25 listopada - Swiatowy Dzień Pluszowego Misia. Dzisiaj wielkie święto mamy, świętujemy  dziś z misiami. Każdy cieszy się, każdy dziś świętować chce. Mały Samorząd Szkolny zorganizował dla uczniów klas I - III pląsy, zagadki i zabawy ruchowe przy piosenkach ze znanych bajek  o misiach. Uczniowie mogli wykonać sobie zdjęcie w  misiowej fotobudce oraz skosztować małe, miodowe co nieco.

          • Kiermasz z okazji Świąt Bożego Narodzenia
            • Kiermasz z okazji Świąt Bożego Narodzenia

            • Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 5 w Ciechanowie, zaprasza na kolejny charytatywny kiermasz z okazji Świąt Bożego Narodzenia w dniach 29.11-30.11.2021 przed budynkiem szkoły w godz. 11.00-14.00. Na kiermaszu znajdziecie piękne ozdoby świąteczne, maskotki oraz coś słodkiego. Dochód zostanie przekazany na upominki dla wychowanków z Domu Dziecka w Gołotczyźnie oraz dla naszej uczennicy, której dom uległ zniszczeniu podczas pożaru. Zapraszamy serdecznie!!

          • DOŁĄCZ DO NAS!
            • DOŁĄCZ DO NAS!

            • ZOSTAŃ RATOWNIKIEM CZYTELNICTWA!

              Zespół  promujący czytanie dla przyjemności  powiększył się o kolejnych  uczestników.  Do akcji dołączyło rodzeństwo: Kasia Korycińska z klasy 2 c i Łukasz Koryciński z klasy 7d. Dzięki współpracy z rodzicami  uczniowie podzielili się z nami swoimi ulubionymi książkami na  facebook’u  szkoły.

              Plusem przebywania na kwarantannie jest to, że można bez wyrzutów sumienia zagłębić się w ulubioną książkę. Marysia czyta „Nieznajomego pośród wiatrów” Kanny Kii- historię trudnej miłości i wielu przeszkód na drodze nastolatka Mio.

              Kasi, Łukaszowi i Marysi gratulujemy – przystąpiliście do projektu „Ratownicy Czytelnictwa”.

            • XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Romantycznej

            • Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Adrian Smosarski i Aniela Stypik zdobyli wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Poezji Romantycznej. Adrian zaprezentował wiersz Juliusza Słowackiego „W pamiętniku Zofii Bobrówny”, natomiast Anielę Jury mogło obejrzeć na przesłanym filmiku (nie mogła być obecna), w którym brawurowo pokazała „Małpę w kąpieli” Aleksandra Fredry.

            • Toruń dawniej i dziś

            • 17 września uczniowie klas 5c, 6a, 7c uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Odwiedzili Piernikową Chatkę, gdzie pod okiem Mistrza poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika, by później własnoręcznie przygotować toruńskie specjały. W Planetarium obejrzeli seans „Makrokosmos”. Była to wirtualna podróż do granic poznawalności Wszechświata. Niezwykłe animacje oparte na najnowszych badaniach ukazały Ziemię jako drobinę zawieszoną w wielowymiarowej przestrzeni. Kolejnym punktem wycieczki było interaktywne Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, które zaprosiło do swojego gotyckiego wnętrza na podróż do krainy papieru i druku. Podczas warsztatów uczniowie odkryli tajemnice z jakich surowców wyrabiano dawniej papier, a jak powstaje on dziś.  Mieli okazję samodzielnie czerpać papier i drukować na prasie drukarskiej. Wzięli również udział w lekcji kaligrafii.

          • Biblioteka - Nowości!
            • Biblioteka - Nowości!

            • Zachęcamy do regularnego przeglądania zakładki Biblioteka, gdzie bardzo często pojawiają się nowe wpisy dotyczące działalności naszej biblioteki.

              Ostatni wpis to Czekoladowa Powieść.

              Roald Dahl jest autorem najsmaczniejszej książki dla dzieci. Już sam jej tytuł: „Charlie i fabryka czekolady” budzi pozytywne deserowe skojarzenia. 

              Czytaj dalej...

            • XVII Kampania Białych Serc

            • W ramach „XVII Kampanii Białych Serc” nasza szkoła włączyła się w akcję „Biała Łapka”. Kampania Białych Serc mówi STOP przemocy wobec słabszych, zarówno ludzi jak i naszych czworonożnych przyjaciół psów i kotów. „Biała łapka” jest akcją, której celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom, które przebywają na ulicy lub w schroniskach. My postanowiliśmy po raz kolejny pomóc pieskom przebywającym w schronisku w Pawłowie. Na terenie szkoły została zorganizowana zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy. Tablicę informującą o tym wydarzeniu, zawierającą wszelkie niezbędne informacje dotyczące zbiórki wykonała klasa 5b. W ramach akcji białymi serduszkami został udekorowany również korytarz 2 piętra naszej szkoły.

            • 7e w Zamku Książąt Mazowieckich

            • 21 października wraz z naszym wychowawcą wyruszyliśmy na wycieczkę do Zamku Książąt Mazowieckich. Na zamku przywitał nas przewodnik i oprowadził po wystawie, gdzie mieliśmy możliwość zobaczenia średniowiecznych wykopalisk w postaci broni rycerskiej, biżuterii oraz monet. Na ścianach widniały wizerunki książąt i królowych, które przebywały na zamku lub nim władały. W czasie zwiedzania z ust przewodnika usłyszeliśmy obszerną historię naszego zamku. Po bardzo stromych schodach wspięliśmy się na wieże. To było dla niektórych ogromne przeżycie. Duże wrażenie zrobiło również oglądanie podzamcza oraz Ciechanowa z wieży widokowej. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do zamkowych podziemi, a następnie udaliśmy się na bardzo ciekawą lekcję muzealną o średniowiecznej mennicy. Mieliśmy możliwość własnoręcznego wykonania pamiątkowej monety. Wycieczka dała nam nowe spojrzenie na dzieje ciechanowskiego zamku.

          • Wycieczka do Łodzi
            • Wycieczka do Łodzi

            • 7 października klasy 5A, 5B oraz 5C odwiedziły Mandorię w Łodzi – nowo otwarty największy całoroczny park rozrywki w Polsce. Na jego terenie odwiedziły ponad 20 atrakcji m.in. 2 roller-coastery, dwupoziomową karuzelę wenecką, zjeżdżalnię na 6 torów i inne. Na zakończenie dnia uczniowie odwiedzili Muzeum Fabryki w Manufakturze, gdzie odkryli historię zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego w drugiej połowie XIX wieku. Uczniowie poznali również dzieje przemysłowej fortuny Poznańskich, rozwój zakładów, technikę produkcji tkanin bawełnianych i codzienną pracę dawnych robotników.

          • Dzień Edukacji Narodowej
            • Dzień Edukacji Narodowej

            • 13 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez panie Katarzynę Burbę, Lidię Lamek-Sobolewską oraz pana Piotra Deskę. Podczas uroczystości wszystkim pracownikom szkoły życzono realizacji marzeń, wielu ciekawych pomysłów, cierpliwości, wytrwałości oraz zdrowia. Z okazji Święta Edukacji Narodowej pani dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Wśród nagrodzonych znaleźli się: pani dyrektor Izabela Chomicka, p. Klaudia Chruściel, p. Małgorzata Borczon, p. Elżbieta Krzyżanowska, p. Małgorzata Jankowska, p. Ewa Kowalska, p. Małgorzata Smolińska, p. Małgorzata Włoczewska , p. Waldemar Smoliński, p. Beata Sadowska, p. Jolanta Podgórska, p. Olga Walczewska, p. Waldemar Bieniak.

              Nagrody Prezydenta Miasta Ciechanów otrzymali pani Jolanta Bilińska oraz pan Piotr Deska

              Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

            • Wycieczka do Olsztyna

            • 13 października uczniowie z klas 7a, 7e oraz 8d zwiedzili piękną olsztyńską starówkę oraz uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Warmii i Mazur w Zamku Kapituły Warmińskiej. Dużo emocji i sportowej rywalizacji sprawił pobyt w centrum rozrywki „Ale Zebra” z laserowym paintballem na czele. W Planetarium obejrzeliśmy ciekawy seans o konstelacjach gwiazd, planetach i kosmosie. Humor dopisał wszystkim. Wycieczka przyniosła dużo wrażeń i planów na następny wyjazd.

              Organizatorzy i opiekunowie:

              p. Małgorzata Rapacka
              p. Beata Tymkowska
              p. Edyta Niepytalska
              p. Janusz Prusak

            • XXVI Ciechanowska Jesień Poezji

            • Tegoroczne obchody XXVI Ciechanowskiej Jesieni Poezji trwały 2 dni: 8-9 października 2021r. To jedna z najstarszych i najważniejszych imprez literackich w Polsce, w ramach których odbywają się wykłady literackie, spotkania autorskie, koncerty, wystawy, dyskusje. Tradycją są także odwiedziny regionalnych pisarzy i poetów w szkołach i uczelniach. W piątek 8 października naszą szkołę odwiedził poeta pochodzący z Przasnysza - p. Piotr Kaszubowski -  Z wykształcenia etnograf, z zamiłowania historyk - regionalista, który podczas spotkania z klasą 8c zaprezentował swój dorobek artystyczny. Gość przedstawił uczniom wybrane przez siebie wiersze, wśród których były teksty o bardzo różnorodnej tematyce i formie. Krótko opowiedział też o swoich inspiracjach artystycznych oraz specyfice procesu twórczego.

              Spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze, a ósmoklasiści z zainteresowaniem wysłuchali prezentowanej poezji. Była to na pewno nietypowa lekcja literatury.

          • Sukcesy młodych sportowców
            • Sukcesy młodych sportowców

            • Nasi uczniowie odnieśli bardzo wysokie wyniki w mistrzostwach powiatu w piłce nożnej oraz unihokeju.

              29 września 2021 r. reprezentacja chłopców z klas VIII – VII na mistrzostwach powiatu w piłce nożnej zajęła III miejsce.

              W składzie:

              1. Jędrzejewski Ignacy
              2. Kozera Kacper
              3. Szybicki Adrian
              4. Wójcicki Jakub
              5. Zimowski Miłosz
              6. Paprocki Kacper
              7. Bobiński Oskar
              8. Soliwoda Gabriel

              W mistrzostwach powiatu w unihokeju – 7 października 2021 r. reprezentacja chłopców klas VIII – VII z SP5 zajęła III miejsce.

              W składzie:

              1. Fałdowski Juliusz
              2. Leszczyński Bartosz
              3. Mądry Szymon
              4. Paprocki Kacper
              5. Rama Mateusz
              6. Szmyt Dawid
              7. Szybicki Adrian
              8. Wojewódzka Maja
              9. Szymon Wójcik                                                                                               

              Dnia 7 października 2021 r. w mistrzostwach powiatu w unihokeju reprezentacja dziewcząt zajęła III miejsce.

              W składzie:

              1. Borczon Alicja
              2. Ciągadlak Julia
              3. Zembrzuska Natalia
              4. Potyrała Karolina
              5. Grochowska Blanka
              6. Szymańska Dominika
              7. Sobolak Natalia
              8. Dąbrowska Ewa
          • Zajęcia z programowania w ramach projektu CMI
            • Zajęcia z programowania w ramach projektu CMI

            • Drugi rok z rzędu nasza szkoła jest uczestnikiem projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, którego celem jest aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzanie kreatywności oraz promowanie współpracy zespołowej w ramach kół informatycznych.

              To cykl BEZPŁATNYCH zajęć z algorytmiki i programowania, na których uczniowie poznają podstawy tworzenia programów komputerowych oraz rozwiną swoje umiejętności. Udział w tych lekcjach umożliwi uczniom stworzenie swoich pierwszych gier oraz programów użytkowych. Ponadto, uczniowie będę mieli okazję programować interaktywne roboty Jimu lub mBot.

              Projekt realizowany będzie w klasach 5A oraz 5B przez p. Piotra Deskę, to 48 lekcji programowania, które będą realizowane od października do maja.

          • "Rok Stanisława Lema. Nie tylko Bajki robotów"
            • "Rok Stanisława Lema. Nie tylko Bajki robotów"

            • 7 września uczniowie klasy 7a uczestniczyli w warsztatach „Rok Stanisława Lema. Nie tylko Bajki robotów” zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ciechanowie.  Niezwykle ciekawe zajęcia w bardzo atrakcyjny sposób pozwoliły uczestnikom poszerzyć wiedzę o życiu Stanisława Lema i jego twórczości. Uczniowie podczas wykonywania prac plastycznych dowiedzieli się wielu ciekawostek o pisarzu, a także wykazali się kreatywnością oraz umiejętnością pracy w grupie.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
            • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

            •  

              Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

              1 września 2021r.

              9.00 – klasy 8

              10.00 - klasy 7

              11.00 – klasy 4, 5, 6

              12.00 – klasy 2, 3

               

              Uczniowie klas 2-8 wchodzą do szkoły wejściem nr 1 pod opieką wychowawców i udają się na salę gimnastyczną, a następnie uczestniczą w spotkaniach w wyznaczonej sali.

              12.30 – klasa 0 – spotkanie na małej sali gimnastycznej; wejście od ul. Wyspiańskiego; Dziecku może towarzyszyć 1 opiekun.

              13.00 – klasy 1

              Uczniowie klas 1 wchodzą do szkoły wejściem nr 1 pod opieką wychowawców i udają się na salę gimnastyczną. Dziecku może towarzyszyć 1 opiekun.

              Przypominamy o obowiązujących zasadach sanitarnych: zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa.